بین الملل

فاصله ۵ امتیازی پرسپولیس با سپاهان حاشیه امن نیست

عمری هفته به هفته پخته تر می شود

پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: کسب پیروزی مقابل حریفان پرسپولیس را با قدرت بیشتری به سمت قهرمانی می‌برد.

مرتضی فنونی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، در خصوص برتری پرسپولیس در مصاف با ذوب‌آهن اظهار داشت: بازی زیبایی در نیمه نخست از دو تیم ندیدیم اما در نیمه دوم تعویض‌های یحیی گل‌محمدی باعث شد تا پرسپولیس بتواند به هدف خود نزدیک شود و در نهایت به پیروزی برسد. الحق و الانصاف تیم ذوب‌آهن ضدفوتبال ارائه نکرد و بازی خوبی انجام داد. تیم‌های مهدی تارتار در مصاف با پرسپولیس و استقلال کم نمی‌گذارند و همه تلاش خود را برای کسب امتیاز می‌کنند. در این بازی هم ذوب‌آهن با همه تلاش به دنبال کسب امتیاز بود اما زورش به پرسپولیس نرسید و در نهایت بازنده شد. تیم‌هایی که مقابل پرسپولیس به ضد فوتبال روی نمی‌آورند باعث زیباتر شدن مسابقه می‌شوند. 

**پرسپولیس با تنوع تاکتیکی به پنج گل رسید

وی ادامه داد: گلی که پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن زد روی یک ضربه ایستگاهی بود که یکی از ترفندهای تیم‌ها برای رسیدن به نتیجه است اما در بازی با نساجی مازندران شاهد بودیم که پرسپولیس با تنوع تاکتیکی به پنج گل رسید و می‌توان در همه بازی‌ها با همین تکنیک بازی کرد و گلزنی کرد. بیشتر هافبک‌های پرسپولیس جنگنده هستند اما بازیکن خلاق هم در خط میانی این تیم دیده می‌شود. باید با پاسکاری بیشتر و گرداندن توپ درون زمین موقعیت‌های بیشتری را برای مهاجمان ایجاد کرد. تیم‌ها وقتی مقابل پرسپولیس گل می‌خورند برای جبران تغییر روش می‌دهند و در چنین شرایطی امکان زدن گل‌های بیشتر وجود دارد. مقابل ذوب‌آهن هم شاهد بودیم که چند فرصت بسیار خوب نصیب تیم شد اما مهاجمان نتوانستند از آن استفاده کنند. البته زدن گل اول که منجر به باز شدن دفاع حریف می‌شود کار دشواری است و باید برنامه‌های متنوعی داشت.

**فاصله ۵ امتیازی با سپاهان حاشیه امنی نیست

پیشکسوت تیم پرسپولیس خاطرنشان کرد: کسب ۳ امتیاز در بازی‌ها بسیار به پرسپولیس کمک می‌کند تا با قدرت بیشتری برای قهرمانی گام بردارد. حضور تیم در صدر جدول به منزله قهرمانی نیست و باید در تمام مسابقات برای کسب حداکثر امتیاز وارد زمین شد تا به خصوص در بازی‌های خانگی هر ۳ امتیاز کسب شود. فاصله ۵ امتیازی با سپاهان که در رده دوم ایستاده حاشیه امن مطمئنی نیست و باید با دقت بالایی به دنبال پیروزی بود. از طرفی دیگر بحث بازگشت تماشاگران به ورزشگاه اهمیت زیادی دارد. در بازی‌های مس رفسنجان شاهد بودیم بازی‌ها با تماشاگر برگزار می‌شود. باید همه تیم‌ها امتیاز استفاده از تماشاگران را داشته باشند و پرسپولیس و استقلال هم نباید بی‌نصیب بمانند. آنها ۱۰ تا ۲۰ درصد از هواداران خود را در اختیار داشته باشند هم جذابیت بازی‌ها افزایش می‌یابد. امیدوارم تدبیری بیندیشند تا بار دیگر تماشاگران با حضورشان در ورزشگاه‌ها شور و اشتیاق را به بازی‌ها بازگردانند.

**عمری هفته به هفته پخته‌تر می‌شود

فنونی‌زاده در واکنش به شبیه‌سازی محمد عمری که فرصت مسجل گلزنی را از پرسپولیس گرفت و اینکه پدیده سرخپوشان اجازه نداد تا تیمش با اختلاف بیشتری برنده شود، عنوان کرد: نباید این موضوع را جدی دانست و گهگاه پیش می‌آید. عمری برابر ذوب‌آهن هم در خدمت تیم بود و حتی در صحنه‌ای با پاس بسیار خوب خود شیخ دیاباته را با دروازه‌بان ذوب‌آهن تک به تک کرد که دیاباته نتوانست از موقعیتی که داشت به درستی استفاده کند. عمری از آکادمی باشگاه پرسپولیس به تیم بزرگسالان رسیده و هفته به هفته پخته‌تر می‌شود و یکی از بازیکنان مهم تیم خواهد شد. امیدوارم به بازیکنان جوان دیگری هم فرصت داده شود تا بتوانند خود را اثبات کنند چون جوان‌های آینده‌داری در آکادمی باشگاه هستند.

انتهای پیام/