بین الملل

قطر: توافق تبادل زندانیان میان آمریکا و ایران وارد مرحله اجرا شده است

سخنگوی وزارت امور خارجه قطر روز سه‌شنبه گفت: توافقنامه تبادل زندانیان بین واشنگتن و تهران که با میانجیگری قطر انجام شده بود، وارد مرحله اجرا شده است.

به گزارش دوران خبر، «محمد ماجد الانصاری» سخنگوی وزارت امور خارجه قطر در جلسه هفتگی روز سه‌شنبه خود اعلام کرد که ایفای نقش قطر در تبادل زندانیان بین آمریکا و ایران همچنان ادامه دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: ارتباط با طرف‌های مختلف برای اجرای توافق، آزادی زندانیان، رفع انسداد دارایی‌های ایران در بانک‌ها در جریان است.

الانصاری با بیان اینکه اکنون زود است که درباره محل تبادل زندانیان و اینکه آیا این تبادل در دوحه انجام می‌شود یا وجوه مسدود شده به بانک های قطری انتقال خواهد یافت، صحبت شود، افزود: این موضوع در زمان مناسب اعلام خواهد شد.

یازدهم ماه جاری میلادی با میانجیگری قطر و عمان، آمریکا و ایران بر سر تبادل زندانیان و رفع انسداد 6 میلیارد دلار که شامل دارایی های مسدود شده ایران در کره جنوبی است، توافق شد.

انتهای پیام

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای طبیعی و محیط زیستی جهانی. با استفاده از دانش در حوزه محیط زیست و تغییرات آب و هوا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم. با تمرکز بر اثرات رویدادهای طبیعی بر جوامع، نقشه‌ای کامل از تغییرات زمین را برای شما می‌کشم.