بین الملل

قطعاً می‌توانیم به جام جهانی صعود کنیم+ فیلم

ماجدی: صعود به جام جهانی تنها رسالت ما نیست

سرمربی تیم ملی نوجوانان گفت: در چهار تورنمنت حضور داشتیم تا آماده‌تر شویم و همه دوست داریم شادی به لب مردم بیاید.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، حسین عبدی پیش از آخرین تمرین تیم ملی نوجوانان که با حضور مدیران فدراسیون و مربیان تیم‌های ملی بزرگسالان و امید برگزار شد، اظهار داشت: ممنونم از اینکه ما را بدرقه می‌کنید. در یک سال گذشته در چهار تورنمنت حضور داشتیم تا آماده‌تر شویم. ما از گوناگونی بازیکنان در سراسر ایران استفاده می‌کنیم و بعد از دیدن ۱۷ هزار نفر این بازیکنان اینجا هستند. همه دوست داریم شادی به لب مردم بیاید و امیدوارم این اتفاق رخ دهد.

حمید استیلی هم در این مراسم عنوان کرد: به حسین عبدی و تیم ملی نوجوانان، امید و ایمان داریم که به جام جهانی صعود کنند. این بازیکنان باید خودشان را باور کنند و قطعاً می‌توانند به جام جهانی صعود کنند. برایشان آرزوی موفقیت دارم.

میرشاد ماجدی رئیس کمیته جوانان نیز در این مراسم گفت: تاکنون ۹ هزار و ۵۰۰ بازیکن زیر ۱۷ سال،  چهار هزار بازیکن زیر ۱۵ سال و سه هزار و ۵۰۰ بازیکن زیر ۱۶ سال بانوان را دیده‌ایم. کمیته جوانان طی یک سال و نیم گذشته به همراه استعدادیابان سراسر کشور زحمات زیادی کشیده است.

رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال با اشاره به ناکامی تیم ملی جوانان از صعود به جام جهانی زیر ۲۰سال بیان کرد: متأسفانه در فاصله پنج دقیقه تا حضور در جام جهانی جوانان، از صعود بازماندیم و نتوانستیم تیم را در جام جهانی داشته باشیم. با این حال صعود به جام جهانی تنها رسالت ما نیست و دنبال پشتوانه‌سازی هستیم؛ به‌ویژه برای تیم‌های بزرگسالان. دیدیم هنوز به کشور بازنگشته، دو بازیکن ما (تیم جوانان ایران) جذب تیم‌های خارجی شدند.