عمومی

مراسم اختتامیه ششمین جشنواره در ققنوس در البرز برگزار شد – خبرگزاری آنلاین ایران و اخبار از سراسر جهان

به گزارش خبرنگار مهرا ، جعفر فلاح نژاد ، عصر چهارشنبه در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره دانشجویی فرهنگی و هنری ققنوس که با حضور مسئولان استانی و کشوری مرکز شهید سبحان ، جماعت امام حسن مجتب (آ) وی که توسط استان البرز برگزار می شود ، اظهار داشت: هنر یک گوهر بسیار نادر و یک موهبت الهی است و در مواجهه با هنر و هنرمندان و قضاوت در این مناطق باید بسیاری از ظرافت ها و مرزهای بسیار حساس و دقیق رعایت شود.

وی اعلام کرد: هنر مجموعه ای از احساسات ، ادراکات ، زیبایی ها ، حقایق و توضیحات آنهاست و این یک حقیقت و هدیه بسیار باشکوه از طرف خداوند است که مانند هر موهبت الهی دیگر وظایف و مسئولیت هایی را برای صاحب خود به همراه دارد.

مسئول بسیج دانشجویی استان البرز با بیان اینکه علاوه بر وظایف طبیعی انسانی ، هنرمند به دلیل ویژگی های بسیار خاص هنری باید نسبت به قالب و محتوای آثار خود احساس تعهد کند گفت: علاوه بر مسئولیت خلاقیت ، نوآوری و پیشرفت در قالب ، هنرمندان همیشه باید به محتوای کار شما حساس باشند و به مخاطبان شما احترام بگذارند.

وی خاطرنشان کرد: هنر و اخلاق مختلط هرچه یک هنرمند به سطح بالاتری از تفکر و درک فکری دست یابد ، جوهر و کیفیت آثار هنری وی افزایش می یابد و درک هنری وی نیز بیشتر می شود.

فلاح نژاد گفت: “هنر دینی عبارت است از انتشار آموزه هایی که دین دینی و کامل ترین دین مبین اسلام به دنبال ترویج آن در جوامع بشری با هدف سعادت بشریت و ماندگاری و جاودانگی آنها در اندیشه بشری است ، زیرا در دره انگیزه های سطحی ناسالم و مغرور و موفق بود.

وی اظهار داشت که عصمت و طهارت باید با کارهای هنری زیبا و عمیق توسط اهل بیت انجام شود (آ) وی که به عنوان یک نمونه عملی برای ملت های تشنه ارائه شده است ، اظهار داشت: نیازهای معنوی انسان های گرفتار بحران هویت در دنیای امروز را می توان با تولید آثار هنری باشکوه برآورده کرد.

مسئول بسیج دانشجویی استان البرز با بیان اینکه استان پرافتخار البرز چندین هزار سال میراث فرهنگی و مهد تمدن در کشور را به ارث برده بود ، گفت: تبادل نظر امکان پذیر نیست و در عین حال تولید آثار زیبا و توجه به آن نقش غیرممکن در فرهنگ یکی از بزرگترین آنها آثار عمیق و ارزشمندی است که به شما کمک می کند تا به فرهنگهای مختلف نزدیک باشید.

وی گفت این یکی از بزرگترین پدیده های امروز و یک ویژگی برجسته هنر ایرانی است یایست وی برگرفته از حقیقت بیرونی انسان و تلاش او برای سعادت ، که آرزوی ادیان و فرهنگ ها و یکی از آرزوهای طبیعی انسان است ، اظهار داشت: به همین دلیل هنر توانسته است موقعیت جهانی پیدا کند و مخاطبان خود را در این کشور پیدا کند. جهان

فلاح نژاد تأکید کرد: جشنواره فرهنگی هنری دانشجویی ققنوس با هدف کشف ، شناسایی و حمایت از هنرمندان هنرمندان که بخشی مهم در جشنواره است ، این جشنواره را از سایر جشنواره ها متمایز می کند.

وی ادامه داد: در جهانی که تروریسم ، خشونت و دیکتاتوری علی رغم پیشرفت و نوآوری هنوز مردم را آزار می دهد ، هنر درد برای وجدان انسان شناخته شده و حیاتی خواهد بود و مورد آزار و شکنجه و فعالان حقوق جهانی قرار خواهد گرفت.

مسئول بسیج دانشجویی استان البرز با بیان اینکه این جشنواره ارتباط تنگاتنگی با دانشجویان و دانشگاه ها دارد ، گفت: در این دوره آثار مختلفی ارائه شد که از نظر محتوا و محتوا متفاوت بودند اما همه در تحقق مشترک بودند .

وی با بیان اینکه مشارکت دانشجویان بیانگر تنوع ایده ها و جایگاه این جشنواره در بین دانشجویان استان است ، گفت: ویژگی بارز این جشنواره این است که آثار عالی توسط همه دانش آموزان با فرهنگ و ایده های مختلف را می پذیرد و است در کنار استان ارائه می شود.

فلاح نژاد گفت: “طراحی موضوعی و هدفمند در زمینه های ادبیات ، موسیقی ، هنرهای تجسمی ، ادبیات نمایشی ، ستایش و تحقیقات هنری ابتکاری دقیق و هوشمندانه بود که رقابت را برای همه دانشجویان هنرمند با تخصص های مختلف تا حد ممکن آسان کرد. . “

وی خاطرنشان کرد: امسال با ایجاد انجمن ها و میکروب های مشکل محور در جشنواره ققنوس گامی در جهت اجرای کیفی و کمی جشنواره برداشته شده است.

شایان ذکر است که در مراسم ششمین جشنواره فرهنگی هنری دانشجویی در ققنوس ، 23 نفر به عنوان شایسته و با رونمایی از آثار هنری پاداش انتخاب شدند.

همچنین از کتاب “لاله های موذن 3” ، نگاهی به زندگی شهید محمود نریمانی ، تالیف مهدیه دانایی ، رونمایی شد و به پدر و مادر این شهید والا مقام و نویسنده این کتاب معروف جایزه اهدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید