عمومی

مردون دونی کویمی کای میخورند؟

1 чай дигер не ык невышение мобильный, блече ик фарханг аст; اما فرغان کای در کمد دروک قوی تر است؟

دوران خبر پلاس: گیاه چای قبلی به 5 هزار سال پیش بازمی گردد، اما سهم آن در سلامت، فرهنگ و توسعه اجتماعی و اقتصادی همچنان باقی است. امروزه چای در 35 کشور جهان به فروش می رسد و زندگی میلیون ها نفر از کشاورزان به ویژه کشاورزان به این صنعت وابسته است. این چکمه محبوب اولین بار در چین ظاهر شد و به دلیل خواص درمانی و رنگ آمیزی آن مورد استفاده قرار گرفت. चाय राह जाइड रा अमद ता बेखा बह डोमिन मुबोवियों बेवर जाहान शद.

চিন، চায، ‌ আস্র্র্য়ি!

فرهنگ چای در چین از نظر تهیه، طعم و زمان مصرف با کشورهای اروپایی مانند انگلستان و سایر کشورهای آسیایی مانند ژاپن، کره و ویتنام متفاوت است. طبق سنت چینی، اعضای نسل جوان باید با آوردن یک فنجان چای احترام خود را نسبت به نسل قدیمی و قدیمی نشان دهند. داوات از بزرانشان بری سرف کی در رستوران ها یک تعلیمی سنتی در کیه است. در گذشته مردم طبقه بالای جماعت برای طبقه بالای جماعت چای تهیه می کردند. امروزه با آزادسازی جامعه چین از این قانون و مفهوم کاسته شده است.

در فرغان کینی کای شود به تحمیل بھشی از عزرکی رسمی شود. به عنوان مثال، کودکانی که بدرفتاری می کنند ممکن است برای والدین خود چایی برای ابراز پشیمانی و تسلیم فراهم کنند.

مردون دونی کویمی کای میخورند؟

روش های مختلفی برای دم کردن چای چینی وجود دارد که برای موارد مختلف متغیر است. به عنوان مثال، چای سبز لطیف تر از چای سبز یا چای سیاه است، بنابراین چای سبز باید با آب تهیه شود. غیررسمی‌ترین روش دم کردن کای، دود کردن برگ‌های کای به کوری دومیک اب غرم است. این روش معمولا به خانه ها و رستوران ها ختم می شود. روش دیر بری سرو کای از یک کاسه لیوانی کوک به نام «گیوان» است.

Япанов в ык финкан чай шаеранэ!

مراسم چاينوشي يا مراسم چاي كه در ژاپن از اهميت فرهنگي زيادي برخوردار است به ژاپني «چانوي»، «چادو» يا «سادو» مي گويند. در کای کای کی کی را کای را عداد می‌کند «میزبان» یا «استادِ کای» می‌شود. میزبان مهمانان را به محل برگزاری مراسم دعوت می کند که به آن «اتاق چای» می گویند و معمولا مهمانان را به خانه باغ دعوت می کند. کف اتک کای من خانه‌های سنتی جابانی، از جنس کفپوش حصیری «تاتامی» است. михаанха др рз мераarм ، источите др я я я а аати ининнч мшшш вшшшч мшшжжжер мер маж ar ares ares ar ares ares ares ares

مردون دونی کویمی کای میخورند؟

پس از نظافت اتاق چای و نظافت اتاق چای، از مهمانان دعوت می شود که وارد چایخانه شوند. پس از استقرار مهمانان در جای خود، نقش استاد چای به عنوان میزبان آغاز می شود تا مهمانان با حرکات آنها سرگرم شوند. میزبان آب و پودر چای سبز به نام «ماچا» را در قابلمه حل می کند و برای این کار از برس چوبی پنبه ای به نام «چسان» استفاده می کند. شما می توانید از این دست استفاده کنید. معمولا شیرینی کارکی نیز به همور کای سراف می‌شود

অন্য়্য মাসালায ইন্দি!

مطمئناً نام «চায মাসালা” را شنیده اید. مخلوطی از چای هندی با شیر و برخی ادویه‌ها مانند دارچین، جوز هندی و زنجبیل سرو می‌شود، اما تمام چای هندی در قسمت «ماسالا» موجود نیست. 1 «چایوالا» فردی است که در خیابان ها یا مغازه های کوچک کنار جاده، چای می فروشد، می فروشد یا می فروشد.

مردون دونی کویمی کای میخورند؟

انها بکشی کاره کاره از فارگن شبه کاره آرد. هما‌تور که «ماسالا» کای و والا نشان ده این است که کار را می‌دهد که کار را می‌دهد، هما‌تور کای‌والا» یک شیابانی کای است.

ماروک در ویک چای کملا مردانه!

در کیشور مراکک طرز تهیه چای سبز و نوشیدن آن معمولاً با غذا همراه است، از جمله یک سری آداب و رسوم سنتی که به آن «آچایی» می گویند. «چای نعناع» مخصوص مراکش هم اکنون در تمام کشورهای آفریقای جنوبی جایگاه ویژه ای دارد و مخصوص گردش اعراب است. در این کیشور کای در تماما ساطر روز در است. چای در مراکش فقط توسط مردان سرو می شود.

مردون دونی کویمی کای میخورند؟

اهالی مراکوک کاهی در منزل با کیمه خود پوترایی می‌کندن که بریشان توهین‌عماز است. در مراکش برای تهیه چای ابتدا آن را با آب داغ می شویند تا چای تلخ گرفته شود. বাদা কায রা ক্ব্বে অস্ষা ক্ধ্ড্যাল ، দ্র আবে জোশ্যান ঵িয়ান দ্ম্মা দ্ম্মা. در نهایت مقداری شکر و نعناع به آن اضافه می شود و چای مراکشی نیز اضافه می شود.

“چای مراکشی” یا چای مراکشی سه بار سرو می شود که هر لیوان چای طعم منحصر به فردی دارد. در مورد این چای، مثال معروفی وجود دارد: «لیوان اول به لطیف زندگی، لیوان دوم به صلابت عشق، و لیوان سوم به تلخی مرگ». بوده و به همه انان می شود

Россия в чай ​​смавори!

يكي از استبدال هاي محبوب روسها، چاي اينست. مردم روسیه از این نوشیدنی داغ در موقعیت های مختلف استفاده می کنند و در واقع چای بخشی از فرهنگ آنهاست. سرو чай др Россия очень бех Иран ист в самовер ارائه در منزیل هر годый Росси яфет ми шод.

اولین سماور در سال 1820 در روسیه ساخته شد. كلمة سماور در زبان روسي به من خودجوش است. در ابتدا از سماور برای تهیه قهوه و سپس برای دم کردن چای استفاده می شد. اولین گوشی های هوشمند ساخته شده بسیار ساده بودند، اما بعداً بسته به نحوه استفاده مردم از آنها در اشکال و اندازه های مختلف تولید شدند. اکثر کامپیوترهای کوچک در منازل و ادارات مورد استفاده قرار می گیرند و برخی از آنها در اندازه های بزرگتر برای استفاده در ساختمان های عمومی ساخته می شوند. جنس سماور عموماً از برنج، نیکل، آهن یا نقره ساخته می شود.

مردون دونی کویمی کای میخورند؟

در روسیه چای سیاه و شیرین سرو می شود. چای سیاه معمولا با شکر شیرین می شود. در روسیه از مربا یا مارمالاد نیز برای شیرین کردن چای سیاه و حل کردن آن در یک فنجان چای استفاده می شود.

چای انگلیسی؛ چاپ یک عصرانه!

کافه های لندن برای اولین بار چای را به مردم انگلیس معرفی کردند. یکی از بازرگانان معروف چای «Thomas Garvey» که یک کافه در کوچه «اکشکنج» لوند، نکش مهم در این راستا. О з сал 1657 чай дму керде в чай ​​хохл ра бех клавиатура ми керд. سه سال بعد آگهی فروش چای در بین مردم را ارائه کرد که متن این آگهی به شرح زیر بود:

مردون دونی کویمی کای میخورند؟

אמא קאי אספר” בראים בראי אוליני באר עבור יכש פאשון בה נאמ “אמינדפשוט” در آغاز سال 1800، او این ایده را مطرح کرد که خانواده با هم چای می نوشند. این رسم به زودی در میان جامعه کارگری رایج شد زیرا بعد از ناهار غذای زیادی نمی خوردند و به مرور زمان در کل بریتانیا رایج شد.

انتهای پیام