میوه فروش جوان در انتظار کمک‌های خیرین

نوسانات بازار در زمان کرونا و به فروش نرسیدن و تلف شدن میوه و سبزیجات و عدم پرداخت چک‌های صادره، میوه فروش جوان کرمانی را روانه زندان کرد و پس از صدور رای باز در مورد او، چشم انتظار کمک‌های خیرین است.

به گزارش دوران خبر،  در این پرونده مسعود زندانی جوان و ۳۰ ساله است و تا مقطع راهنمایی بیشتر درس نخوانده است.  پدر او حدود ۱۰ سال پیش فوت می کند.  مسعود دو برادر دارد که هر دو ازدواج کرده اند و یکی از برادرها کارگر و برادر دیگرش نگهبان بیمارستان است. او مسئوولیت نگهداری از مادر سالمند ۷۹ ساله و بیمارش را بر عهده دارد و به همین علت ترک تحصیل کرده و برای تامین معاش خود و مادرش مشغول میوه فروشی به صورت دست فروشی بود. منزل او اجاره در حومه شهر کرمان در مسکن آنلاین  با  پیش پرداخت ۱۰ میلیون تومان است که ماهیانه ۲ میلیون تومان اجاره بهاء پرداخت می کند.

مسعود در سال ۹۶ یک مغازه  اجاره می کند با پیش پرداخت ۳ میلیون تومان که  ماهیانه یک میلیون و پانصد هزار تومان هم  اجاره بها پرداخت می کند. 

این زندانی به صورت چکی میوه خریدار می کرد و متاسفانه با نوسانات بازار در زمان کرونا و به فروش نرسیدن میوه و سبزیجات و تلف شدن میوه ها از عهده پرداخت چک های صادره بر نیامد و در سال ۹۹ روانه زندان کرمان شد. یک سال بعد با کمک یکی از اقوام خود که سندی را جهت تامین وثیقه گذاشته بود برایش رای باز صادر می شود زیرا عهده دار تامین مخارج مادرش بوده و  یکی دیگر از اقوامش یک پیکان وانت قدیمی در اختیارش قرار داده تا به صورت دوره گردی میوه هایی مثل هندوانه را در کنار گذر یا پارکهای اطراف شهر بفروشد  و از این طریق مخارج زندگی خود و مادرش را تامین نماید.

براساس این گزارش، با کمک ستاد دیه استان کرمان مبلغ ۲۷۰ میلیون تومان از شکات پرونده گذشت اخذ شده و مبلغ ۸۷ میلیون تومان توسط خیر خاص تامین شده و مقرر گردید که  مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان توسط نمایندگی ستاد دیه استان کرمان به صورت کمک به او مساعدت شود؛ مشروط به اینکه مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان وام از محل وجوه اداره شده نزد بانک تجارت اخذ نماید.

نیکوکارانی که تمایل دارند برای کمک به این زندانی همیار ستاد مردمی دیه باشند، می‌توانند کمک‌های نقدی‌ خود را از طریق شماره‌های ۷۴/۷۴ (بانک ملت)، ۷۷۷۷ (بانک تجارت)، ۵۵۵۵۵ (بانک ملی) یا شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۱۹۹۵۱۷۵۰۳ (بانک ملی) به حساب ستاد دیه کشور واریز کرده و در ثواب این اقدام خداپسندانه مشارکت کنند. همچنین روابط عمومی ستاد دیه کشور با شماره تماس ۰۲۱۸۸۹۱۶۰۱۲ پاسخگوی سوالات شما خیرین در این زمینه خواهد بود.

«رأی باز» امکانی قانونی برای برخی محکومان به حبس است که به آن‌ها اجازه می‌دهد، دوران محکومیت خود را با فعالیت در شهرک‌های صنعتی یا واحدهای تولیدی و کسب درآمد از این طریق، بگذرانند.

انتهای پیام