ورزشی

ناهید کیانی با شکست نایب قهرمان المپیک به فینال رسید

نماینده وزن ۵۷- کیلوگرم تکواندوی بانوان ایران با شکست حریف عنوان‌دار روس راهی دیدار فینال تورنمنت گرندپری چین شد.

به گزارش دوران خبر، در ادامه رقابت‌های روز نخست تکواندوی گرندپری چین، ناهید کیانی دارنده مدال طلای جهان و نماینده وزن ۵۷- کیلوگرم بانوان ایران در دیدار نیمه نهایی مقابل تاتیانا مینینا دارنده مدال های نقره المپیک ۲۰۲۰ توکیو و برنز ۲۰۲۳ جهان از روسیه به میدان رفت و در پایان با نتیجه۲ بر یک به برتری رسید و راهی فینال شد.

کیانی در راند نخست با نتیجه ۱۰ بر ۳ نتیجه را واگذار کرد اما در راند دوم ۹ بر ۶ به پیروزی رسید تا کار به راند سوم و پایانی کشیده شود. راند سوم این مبارزه نیز با نتیجه ۷ بر ۷ به سود نماینده تکواندوی ایران به پایان رسید تا کیانی با کسب این پیروزی راهی فینال شود. کیانی در مرحله نیمه نهایی قهرمانی جهان نیز موفق به شکست ۲ بر صفر این تکواندوکار روس شده بود.

کیانی پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس مقابل فیث دیلون از آمریکا ۲ بر یک به برتری رسید. وی سپس برابر چیالینگ لو دارنده مدال‌های برنز المپیک و ۲ نقره جهان از چین تایپه با نتیجه ۲ بر یک به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.

مهدی حاجی‌ موسایی و ابوالفضل زندی در وزن ۵۸- کیلوگرم، دیگر نمایندگان ایران در روز نخست این رقابت‌ها بودند که با شکست مقابل رقبایشان حذف شدند.

انتهای پیام

بخش ورزشی

با استفاده از تحلیل‌های دقیق و ارائه‌ی آمار و ارقام، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی داده‌ها و آمارهای جالب و کاربردی درباره‌ی عملکرد تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در افزایش دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای داده‌های جذاب و آماری ورزشی همراه شوید.