ورزشی

نقش واقعه غدیر خم در سرنوشت مسیر اسلام

به گزارش خبرنگار گروه خبرگزاری آنا از بیرجند، حجت الاسلام محمد حاجی زاده در نشستی با موضوع «دین در چشم غدیر» که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: «دین در چشم غدیر غدیر است». که غدیر نقش تعیین کننده ای در تعیین مسیر آینده اسلام داشت. زیرا آنان راه رسالت را ادامه دادند و در روز عید غدیر، حضرت علی (علیه السلام) رسول گرامی اسلام (ص) را به ولیّ و جانشینی برگزیدند و در واقع مهمترین امر را به جا آوردند. بعثت در دوران نبوتشان بوده و به همین دلیل این واقعه بسیار مهم است.

عید غدیر با جست و جوی جمهوری اسلامی ایران به جایگاه واقعی خود رسید

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خراسان جنوبی همچنین گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، عید سعید غدیر خم که بهترین و بالاترین عید بود، به جایگاه واقعی خود نزدیک شد و در دانشگاه آزاد اسلامی در چند سال اخیر به ترویج و تعمیق آموزه های خود توجه و عنایت ویژه ای داشته است و از نظر معنا و اعتقاد عادی بوده است.

سید حسن هاشمی با تاکید بر پیگیری مسئولان دانشگاه در زمینه مسائل معنوی، دینی، اخلاقی، تربیتی و ابلاغ سند تحول و تحول دانشگاه بر اساس بیانیه، بسیار مهم است، گام دوم انقلاب، و همچنین بیانیه آموزش و پرورش جمعی در پنجمین دهه فعالیت خود دومین رویداد ملی خود را با عنوان امید عشر با حضور 3 هزار شرکت فناوری خلاق، زیرساخت های پژوهشی، ایده و استارت آپ برگزار کرد. . دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند با عنایت الهی و تلاش خالصانه معلمان، کارگران و مسئولین و تلاش و درخشش دانشجویان و دانش آموختگان به یکی از جامع ترین و معتبرترین مؤسسات در سطح ملی و بین المللی تبدیل شده است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی با 35 رشته دکتری تخصصی و بیش از 200 رشته کارشناسی ارشد، کاردانی و کارشناسی به گزینه مطلوب علاقه مندان به مقاطع بالاتر تبدیل شده است. این دانشگاه همان گونه که با برنامه های فرهنگی، شناختی و بصیرتی خود در روند تسریع رشد علمی جوانان نقش و سهم مؤثری داشته است، فعالانه در صدد تبیین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و ارتقای نظام است. آموزه های مکتب اسلامی

عید غدیر خم نقطه عطفی در تاریخ تحولات اجتماعی و سیاسی جامعه مسلمانان است

کارشناس شبکه جهانی ولی عصر (عج) نیز گفت: در روز عید سعید فطر ولایت غدیر و وصیت مولای متقیان امیرالمومنین علی (ع) به مسلمانان ابلاغ شد. رسول اسلام حضرت خاتمی.

علی شریفی با تشریح احادیث و روایاتی که در منابع معتبر شیعه و سنی در این باره آمده است، آیه ابلاغ و آیه اتمام را که در قرآن کریم آمده است، بیان کرد: عید غدیر خم نقطه عطفی در تاریخ جامعه است. و تحول سیاسی جامعه مسلمانان را ادامه خط نبوت می دانند. اساساً اکمال دین حجت خداست و به راستی تکلیف امت اسلامی در زمینه هدایت و حکومت معین شده است.

وی به سوالات حاضران در جلسه پاسخ داد و تاکید کرد: باید مراقب باشیم که با شبهات واهی دشمنان و مخالفان خود را از دست ندهیم.

انتهای پیام/4121/4062/

دیدگاهتان را بنویسید