بین الملل

هریتیج؛ چالش ارتش آمریکا با ایران، روسیه، چین و کره شمالی

به گزارش خبرگزاري فارس، گزارش اخير «هريتيج» نشان داده است كه ارتش آمريكا با تهديدات بيشتري نسبت به گذشته مواجه است و ايران، روسيه، چين و كره شمالي ارتش اين كشور را به چالش مي كشند.

به گزارش منابع خبری، اندیشکده هریتیج در این گزارش که توسط گروهی از کارشناسان با چندین دهه تجربه در ارتش آمریکا تهیه شده است، اعلام کرده است که ارتش آمریکا در معرض تهدید روزافزون قرار دارد و قادر به پاسخگویی به خواسته های دفاع از منافع ملی حیاتی آمریکا نیست. انجام دهید در این گزارش به ضعف ارتش آمریکا در جذب نیرو نیز اشاره شده است.

در گزارش این اندیشکده معتبر آمریکایی آمده است که ارتش آمریکا برای دفاع از منافع ملی در صحنه جهانی و در برابر چالش های واقعی در جهان ارزیابی ضعیفی دارد.

در بخشی از این گزارش آمده است: شاخص قدرت نظامی آمریکا، سهولت یا سختی عملیات در مناطق کلیدی، بر اساس ثبات سیاسی منطقه، حضور نیروهای نظامی آمریکا و وضعیت زیرساخت‌های کلیدی ارزیابی می‌شود.

“داکوتا آل وود”، تحلیلگر ارشد نظامی در اندیشکده هریتیج، گفت که ارتش ایالات متحده ضعیف است و با چالش های بی سابقه ای مواجه است.

وود گفت: در طول جنگ سرد، ارتش ایالات متحده با اتحاد جماهیر شوروی که یک دشمن بزرگ در مقیاس جهانی بود، رقابت کرد، در حالی که هنوز قادر به مدیریت بحران ها در نقاط مختلف جهان بود. امروز، ایالات متحده با چهار رقیب روبرو است: چین، روسیه، ایران و کره شمالی، اما این تعداد کمتر از سه دهه پیش است.

این تحلیلگر ارشد افزود: حمایت آمریکا از اوکراین این مشکل را تشدید کرده است، زیرا پنتاگون ذخایر تسلیحات و مهمات خود را برای کمک به اوکراین برای دفاع از خود در برابر روسیه خالی کرده است و ذخایر در حال نزدیک شدن به ذخایری هستند که سال ها طول می کشد تا دوباره پر شود. بیایید آن را پر کنیم. “

وود افزود که پنتاگون این وضعیت را رد می کند.

«ریک فیشر» دیگر تحلیلگر ارشد این اندیشکده نیز گفت: دولت باید به شهروندان آمریکایی اطلاع دهد که کشور به سمت وضعیت جنگی پیش می رود. وی افزود: مردم باید بدانند که دشمنان ما می توانند خیلی سریع عملیات نظامی علیه نیروها، متحدان و دوستان ما آغاز کنند.

این مشکل در حال حاضر در ارتش کانادا و همچنین در آمریکا مشهود است چرا که فرمانده نیروهای مسلح کانادا از شهروندان این کشور خواست تا با عضویت در ارتش از ارتش کانادا حمایت کنند زیرا نیروهای مسلح این کشور هستند. با کمبود بی سابقه پرسنل نظامی مواجه بوده است

وب سایت خبری CBC اخیرا گزارش داد که ژنرال وین ایر، فرمانده کل نیروهای مسلح کانادا به کمبود پرسنل نظامی در ارتش این کشور اشاره کرد و گفت: ما اینجا هستیم تا زندگی خود را در حال حاضر و در آینده بگذرانیم. بیایید دفاع کنیم ما به تلاش کل جامعه برای کمک به احیای نیروهای مسلح نیاز داریم.” (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید