عمومی

هشدار درباره بن‌بست کار داروار

به گفته رئیس انجمن تولیدکنندگان داروی ایران، «در صورت تداوم این وضعیت (پرداخت حق به داروخانه ها) می توان داروی خوب را در میانه راه خریداری کرد و اگر این اتفاق بیفتد، مبلغ آن افزایش می یابد. مصرف می شود و افرادی هستند که به دلیل افزایش درآمد و دو برابر شدن قیمت داروها متضرر می شوند.

به گزارش دوران خبر، دکتر سیدعلی فاطمی، مدیرکل انجمن داروی ایران در گفتگو با روزنامه خراسان به‌شدت از تامین مجوهرین بابت بردها نکردن حق داروخانه‌ها گلایه‌مند است. O chara beh banbstь udal pacha daruvar میانددد: «مشکل را از بین ببرید در یک منبع غیرفعال، تا زمانی که یک نام خانوادگی جدید را انتخاب کنید.»

فاطمی ادامه می دهد: اکنون سه ماه از شروع طرح داروخانه می گذرد و تامین اجتماعی یک ریال بابت اعتبارات این طرح به داروخانه ها پرداخت نکرده است و آنچه در این مدت پرداخت کرده مربوط به بدهی است. نیمه دوم سال 1400. اگر این وضعیت ادامه پیدا کند، خرید داروی خوب در میانه راه امکان پذیر است و اگر این اتفاق بیفتد، مردم از افزایش درآمد متضرر می شوند و قیمت دارو دو برابر می شود و فشار بر آنها وارد می شود. .»

فاطمی گفت: «اکنون بکشی از داروخانه‌ها دیگر تنیسی را به درودی به بهمیه‌ای به مدرون هندین بزن. چاراکه داروخانه، حالا دارویی را که به قیمت مارک جدید از تولیدکننده خریده می خرد. این موردی است که یکی از مسئولان سازمان برنامه و بودجه قبل از شروع طرح دارویی قول داده بود که مابه التفاوت دارو را 72 ساعت به داروخانه ها پرداخت کنیم. اکنون این وعده 72 ساعته با گذشت سه ماه هنوز محقق نشده است و تامین اجتماعی نیز به دلیل تحت فشار بودن داروخانه ها چیزی بر سر سفره ها نمی آورد.

انتهای پیام