ورزشی

والورده هدایت بیلبائو را بر عهده گرفت

بر اساس گزارش ها، ارنستو والورده به عنوان سرمربی اتلتیک بیلبائو انتخاب شد. سرمربی سابق بارسلونا بار دیگر به تیم سابق خود بازگشت و هدایت این تیم را بر عهده گرفت.

باشگاه بلبل روز پنجشنبه این خبر را تایید کرد.

ارنستو والورده پس از چند سال به نیمکت نشینی بازگشت و در این مدت در بیلبائو عملکرد نسبتا خوبی داشت. او حدود دو سال و نیم پس از حضور در باشگاه بزرگ اسپانیایی بارسلونا، سمت مربیگری اتلتیک بیلبائو را بر عهده گرفت. این سومین بار است که هوزور والواردا با تیمش در منطقه باسک حضور دارد. این مربی اسپانیایی سابقه طولانی دارد و در بین هواداران این تیم نیز محبوب است.

وی از سال 90 تا 96 به عنوان بازیکن در آنجا حضور داشت و از سال 1376 به مدت 6 سال مربی جوانان این تیم بود. وی از سال 2003 تا 2005 و از سال 2013 تا 2017 در این تیم حضور داشت.

قهرمانی سوپرکاپ 2005 اولین قهرمانی باشگاه در 31 سال گذشته بود که توسط ارنستو والورده به دست آمد. اتلتیك در فصل گذشته به رده هشتم رسید و به همین دلیل حضور در رقابت های اروپایی را از دست داد.

والوردا آخرین بار از تابستان 2017 تا ژانویه 2020 با باشگاه بارسلونا قرارداد داشت، اما روزهای خوبی را در بارسلونا سپری نکرد. О др Бильбао заншин Мареслино шед ко дер мах ماх дад дад дад.

دیدگاهتان را بنویسید