بین الملل

«والیبال روی میز» ایده‌ای از جوان مخترع، ورزشی کاملاً ایرانی

فرزاد صیدی والبیالیست کشورمان در حاشیه رویداد عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی در مصلای تهران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا اظهار کرد: اختراع «والیبال فرزادی» یا «والیبال روی میز» ترکیبی از رشته والیبال و پینگ‌پنگ یا تنیس روی میز است. علاوه بر والیبال، پینگ‌پنگ هم بازی می‌کنم؛ بنابراین سعی کردم تنوعی در دنیای ورزش به وجود بیاورم و با ترکیب والیبال و

وی افزود: در واقع در والیبال روی یز والیبال فرزادی از پینگ پنگ و والیبال توپی استفاده کردم. تور همان تور است. بعد از چیدمان میز، دو میز برای میز تنظیم می شود. شروع بازی هم قوانین خاص خودش را دارد. سطح شیبدار ۳ متر و ۶۰ سانت است. اسم شما چیست؟ تک طرف ۱۸۰ سانت و طرف دیگر ۸۰ سانت است.

مخترع والیبال روی میز با معرفی این ایده ایده کرد: بازیکن را به صورت چرخشی می‌اندازد با ضربه زدن به منطقه شیبدار یا سرویس ضربه بزند که بازی را شروع کند. وقتی خورشید غروب می کند، خورشید غروب می کند و خورشید غروب می کند. مهم ترین چیز برای دور هم جمع شدن با خودت. این روند شبیه به یک متنفر است.

این سوالی است که در گذشته در مورد شما پرسیده شده است، اما این سوالی نیست که در گذشته در مورد شما پرسیده شده باشد. عنوان کرد: چیزی به نام داخلی وجود ندارد. هیچ جای دنیا قبر و قبری نیست که قبر نباشد.

وی در مورد اینکه چگونه این نمایشگاه راه پیدا کرده است، عنوان کرد: ایده‌های داشتیم و از طریق دو عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ایلام به این نمایشگاه راه پیدا کردند. محمد منصوری بازیکن سابق تیم ملی والیبال، اکنون مربی تیم جوانان ایران است و با مشورت‌هایی که به این نتیجه رسیده‌اند در نمایشگاه‌های بین‌المللی یا داخلی این طرح ارائه شده است. بنابراین از طریق دانشگاه آزاد معرفی شد که طرح‌مان انتخاب شد و در نمایشگاه عصر امید دادیم تا سرمایه‌گذار جذب و از وزیر ورزش خواهش می‌کنیم ما را حمایت کنیم. این مهم ترین ورزش ایرانی در جهان است.

انتهای پیام / ۴۰۵۷/۴۰۶۲ /

دیدگاهتان را بنویسید