عمومی

وحدت در جمهوری اسلامی غیرسیاسی و خیرخواهانه است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام محمدرضا پورذهبی بعدازظهر چهارشنبه در دومین جلسه منطقه وحدت اسلامی در قرآن اظهار کرد: مقوله وحدت در جمهوری اسلامی ایران کاملاً خیرخواهانه و غیرسیاسی است؛ همه مذاهب و قومیت‌ها جمهوری اسلامی ایران با تاسی از پیامبر مکرم اسلام به مقوله وحدت نگاه خیرخواهانه دارند و این امر در رویکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مشهود است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: مهمترین چیزی که باید در همایش‌های تقریب مذاهب اسلامی به آن اشاره شود ضرورت مانایی وحدت فعلی در پیکره جمهوری اسلامی ایران است، یعنی علاوه بر آنکه به دنبال تقویت وحدت بین اقوام و مذاهب هستیم باید وحدت فعلی در نظام را حفظ کنیم.

وی ادامه داد: دست یابی به وحدت فراگیر در ممالک اسلامی صرفاً منحصر به بهره گیری از ظرفیت‌های علوم حوزوی مانند اصول و فقه نیست بلکه باید از سایر ظرفیت‌ها نظیر شعرا و ادبا هم استفاده کنیم.

پور ذهبی ادامه داد: نگاه تنگ نظرانه مهمترین آسیب و پاشنه آشیل در مقوله وحدت به حساب می‌آید باید با الگوگیری از رویکرد رهبر معظم انقلاب رئیس جمهور و نمایندگان ولی فقیه در استان‌های مختلف، به صورت دلسوزانه وحدت را محقق کنیم؛ داشتن نگاه برادرانه در تحقق این موضوع بسیار ثمربخش است.