عمومی

ورزشگاه آزادی در خطر – دوران خبر

«آزادی»، فراتر از آرشتون، نماد یک اوراشن است و نامش هم عرمان دیرّی ایرانیان برای آزادی و استیکل را تداعی می‌کند. این مجموعه باید آنقدر سربلند و تمیز و مرتب باشد که هر ایرانی در داخل و خارج مانند گذشته سربلند، سربلند و سربلند باشد.»

به روگر دوران خبر, کیں شرق نوشته است: «همه ما حتي شده از قاب تلوزين، شكوه و عزمت استحتنجاه ازادي و استاديوم خاترهـانگيس آن را تخصيص كرد. Чеш часы деньги торч в ширини че за для ин банай намадин брай хоме ма зород хорда. اگر فردی در ورزش آزادی تجربه بدنی داشته باشد، حس شگفتی و عظمت دو چندان می شود. اگرچه معماری این استادیوم را باید مدرن دانست، اما این احساس که در امتداد ورودی اصلی – که استادیوم نرم اما عظیم در کنار و دو ساختمان با استخر و سالن اصلی 12000 نفری در دو طرف محور برخورد می کند متعادل به نظر می رسد و not comparable – به بیننده القام‌شود، ناخودآقاه حس سلابت و استواری بستانی ایران، ازم یک ملت بری روش و بالندگی و هت کرور میلی در وودر انسان می‌شود.

طراحی شهری و معماری آزادی بسیار مجلل است و روح زمان خود را منعکس می کند. ایده ترکیب سازه دریاچه و استفاده از خاک حاصل از آن برای ساخت استادیوم ظاهراً از استادیوم مشابهی در آمریکای جنوبی الهام گرفته شده است، اما حتی اگر با دیگر کاربران مجموعه ترکیب شود، حس یک ایرانی اصیل را القا می کند. جو نمی دانم واقعاً ایده معماری و فضای شهری ایرانی در زمان طراحی برای معمار مطرح شد یا نه، اما به نظر من، هرکسی که فضای داخلی ساده، اصیل، محکم و در آرامش کنونی، معماری ایرانی در آثار باستانی همچون تخت جمشید، پژواک این اصالت و زیبایی کهن که از تاریخ تاریخ گذشته و متناسب با روح زمانه دوباره شکل گرفته است، کاملاً احساس می شود. . پیاده روی در این مجموعه به خصوص در مواقع سکوت و آرامش در هر نقطه جذابیت های خاص خود را دارد اما برای پیاده روی و ورزش در اطراف دو حلقه مسیر همسطح و روی دریاچه نیز راهی عالی است. مصير هم‌تراز بي‌وسته كنار اب است و مسير تراز بالا اشرف به خود لكه، استاديوم و شهر تهران دارد. اینجا خوشبختانه افق باز است و زیبایی کوه های تهران در جهت شمال قرار دارد و شکل توپ فوتبال و استادیوم بسیار زیبای صد هزار نفری در پس زمینه دریاچه واقع شده است. جهت جنوب حس فوق العاده و زیبایی دارد که گاهی با تماشای تمرینات قایقرانان حرفه ای در دریاچه کامل می شود.

فضاهای سبز و درختانی که در حال حاضر پیر شده اند و لذت دریاچه برای بازدید عموم در دسترس نیست. در کنار اینها تعداد زیادی فضا و سالن برای ورزش، مسابقات قهرمانی و خدمات رسانی نیز وجود دارد که البته جذابیت و جلوه ساختمان های اصیل و قدیمی را ندارد. İn bana ra baið به یک ایتر ملی بیشتر کرد و ساکتوساز و احداد بناهای جدید در آن را در کرمزی یک پیک وجامی هیدایت کرد که به او گفت. متأسفانه سازه های متأخر تأثیری در استحکام، ظرافت و سادگی ساختمان های اولیه ندارند، اما شرایط فعلی بدتر از فعلی است و مشکلات جدی است. برخی از این مشکلات به شرح زیر است:

فرسودگی سازه های واقعی، به ویژه استادیوم فوتبال، می تواند بسیار خطرناک باشد. در برکی جاها کورونی بتون درک توکر است و اغرر در زمانهای حوزه جمعیتی دکری و ریشک شود، با یک فاحاست و شد.

فرسودگی استرافرها نازیر استنلایت، لولیکشی، پیپمـها، قابل‌های برک و… که نمی‌تواند جدی باشد. بروز یک مشکل جدی به‌ویجه در یک بین‌نگورینی می‌توادن به ریں سرکت و ابروی کل وراسکه برکه وارد کند.

अश दर सीमा w मेंजर बहीजे दर सालन 12 हैजार नेफरी एसटी के नमा देखर दक व व व मेंजर है म व व व व व र र र र र र र र र र र र र र र मेंज मेंज व व वा देखा देखा देखा देखा देखालन ریکتگی نماها و زشتی هاشیل از آن بهیں‌وجه در کاکن یک سلم میلی و نکمادین یک کیشور نیست. مجموعه‌های سازه‌ها منحصربه‌فرد و با کل مجموعه چیده شده‌اند که اختلال بصری مجموعه را تشدید می‌کند و از سوی دیگر تعدادی سازه در حاشیه دریاچه و در ضلع شمال غربی قرار گرفته‌اند. پیچیده، که باعث ایجاد حس حواس پرتی و جدایی می شود.

طبیعی است که بهسازی و نگهداری مجموعه ورزشی آزادی به منابع مالی طایفه و صدها میلیارد دلار بودجه نیاز دارد به طوری که مطلقاً امکان تامین مالی آن از سوی دولت وجود ندارد. در آئین زمت برای کریں، ساماندهی و روستان سملوک استریک ازادی باید به سمت تعربین و کیفینی‌های بکش خفیفی رفت.

مجموعه ورزشی آزادی حدود 350 هکتار فضا دارد و همچنان برای توسعه و تعریف انواع پروژه های مشارکتی وجود دارد. اما نباید به این مجموعه نگاه اقتصادی کرد، بلکه در نهایت می توان بخش هایی از آن را با احداء بخش بخس پیک کرد کرد کرد. বের্যান এন্মান স্র্যান আস্য়্যান নানায়্য ব্র্যান্যান্যান্যান্য়ান. در این مجموعه می توان مجموعه ای از پروژه ها را تعریف و اجرا کرد که شامل انواع سالن ها و اماکن ورزشی برای عموم و یا با محوریت ورزش قهرمانی، فضاها و کاربری های تفریحی و حتی کاربری های تجاری و … می باشد. برای تحقق این امر، مدیریت مجموعه و وزارت ورزش و جوانان باید بر اساس رویکردهای علمی و متناسب با جایگاه و جایگاه مجموعه، برنامه جامعی برای توسعه اماکن ورزشی تهیه کنند. باید اطمینان حاصل شود که این پروژه ها ضمن تشویق بخش خصوصی به سرمایه گذاری، سلامت اماکن ورزشی و منافع عمومی را نیز تامین می کنند و سود صرفاً بر اساس نیازهای بخش خصوصی و تعریف پروژه از انرژی نباشد.

در طراحی پروژه باید به طراحی شهری، آسمان و منظر حاکم بر اماکن ورزشی نیز توجه شود و ساخت بناهای نامرتبط و بی کیفیت تحت تاثیر جلوه بصری و کل مجموعه قرار نگیرد. . سایر موارد مهم و کلیدی مانند ترافیک، دسترسی، عدم کارکرد در مجموعه موجود مانند مرکز اصلی برگزاری مسابقات بین المللی و توسعه ورزش قهرمانی و انواع مسائل فنی و عملیاتی نیز در نظر گرفته شده است. در تعریف پروژه های راه اندازی شده برای تامین منابع پایدار و مشارکت در سود بسیار ضروری است. به توری کشمی از این سرورها به درستی بیاورد تا به‌تدریج و با استفاده از این سرور بهمی از این سروری به سامه‌ای از استرین‌های سمله را در دستور کار قرار دهد.

علاوه بر این موضوع، رعایت و اجرای اقدامات زیر می تواند منجر به درآمد پایدارتری برای گروه شود:

از سهم پخش تلویزیونی مسابقات برگزار شده در گروه به خصوص سهم تبلیغات سازمان صدا قبل، حین و بعد از مسابقات مطلع شوید.

دولت از ترقیم منزلت عربی و جوانان

دونزوگ شاهمی از برامدی امبین دور شرکت که ب کمال شاغوتی خود سمهی از آنها شهمی.

ای کاش کیشور با این بحران اقتصادی مواجه نمی شد و به استثنای یک بودجه طایفه ای، ظرف دو سال مجموعه ورزشی آزادی که نماد ایران است بازسازی، نوسازی و به روز می شد، اما متاسفانه این رویا به هیچ وجه امکان پذیر نیست و دولت و کیشور قادر به انجام آن نیستند. با فرض عدم وجود بودجه و امیدواریم حداقل در کوتاه مدت با فاجعه ای مواجه نشویم، امیدوارم مدیریت مجموعه و وزارت ورزش و جوانان بتوانند از یک تصمیم سنجیده استفاده کنند. طرحی منطقی و اندیشیده شده برای مشارکت دادن بخش خصوصی به منظور توسعه، بهبود، نوسازی و به روز رسانی این مجموعه باشکوه ملی.

«آزادی»، فراتر از آرشتون، نماد یک وراشند است و نامش هم ارمان دیرّی ایرانیان برای آزادی و استیکل را تدایـند. این مجموعه باید آنقدر سربلند و تمیز و مرتب باشد که هر ایرانی در داخل و خارج مانند گذشته سربلند، سربلند و سربلند باشد.»

انتهای پیام