بین الملل

وزارت دفاع روسیه: انفجار در پایگاه هوایی کریمه، تلفات جانی نداشت

به گزارش خبرگزاری آنلاین دوران خبر، در حالی که برخی منابع خبری از وقوع چندین انفجار در شبه جزیره کریمه و در پایگاه هوایی روسیه خبر دادند، وزارت دفاع روسیه تلفات این حمله را تکذیب کرد.

به گفته منابع خبری، وزارت دفاع روسیه شامگاه سه شنبه به وقت تهران اعلام کرد که انفجار در پایگاه هوایی روسیه در نوودوریوکا در کریمه تلفات جانی نداشته است.

تصاویر منتشر شده از کریمه نشان می داد که ستونی از دود غلیظ در آسمان ظاهر شده است. مقامات اوکراینی اخیرا در مورد بازپس گیری شبه جزیره کریمه از روسیه با استفاده از سلاح های نظامی آمریکایی صحبت کردند. این اظهارات با واکنش تند روسیه مواجه شد.

چندی پیش «وادیم اسکیبیتسکی» سخنگوی اطلاعات نظامی اوکراین هشدار داد که احتمال دارد این کشور از موشک های آمریکایی برای هدف قرار دادن شبه جزیره کریمه استفاده کند.

وی گفت: اوکراین می تواند از سلاح های دوربرد ارائه شده توسط آمریکا برای هدف قرار دادن شبه جزیره کریمه استفاده کند.

سخنگوی سازمان اطلاعات نظامی اوکراین مدعی شد: مرحله جدید عملیات روسیه علیه اوکراین تنها حملات موشکی هوایی و دریایی نیست. ما می توانیم تک تیراندازها را در امتداد کل خط تماس، در امتداد کل خط مقدم ببینیم. هوانوردی تاکتیکی و هلیکوپترهای تهاجمی به طور فعال مورد استفاده قرار می گیرند.” (جزئیات بیشتر)

«دیمیتری مادویف» رئیس جمهور اسبق روسیه و نایب رئیس شورای امنیت این کشور هشدار داد که هرگونه حمله خارجی به خاک کریمه پاسخ قاطع و کوبنده مسکو را در پی خواهد داشت. شبه جزیره کریمه در سال 2014 پس از همه پرسی به روسیه پیوست.

در 24 فوریه (5 مارس)، روسیه به درخواست جمهوری‌های دونباس دونتسک و لوهانسک برای دفاع در برابر حملات اوکراین، عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد و از آن زمان تاکید کرد که به دنبال نازی‌زدایی و خلع سلاح اوکراین است. یک زیرساخت نظامی است و ربطی به زیرساخت های غیرنظامی این کشور ندارد.

کشورهای غربی فشار تحریم ها علیه روسیه و تامین تسلیحات سبک و سنگین به کی یف را تشدید کرده و به درگیری در اوکراین دامن زدند. با این حال، اخیرا مقامات ایالات متحده ابراز نگرانی کرده اند که کمبود انرژی باعث تسلیم شدن کشورهای اتحادیه اروپا به روسیه می شود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید