فرهنگ و هنر

وضعیت فوق اورژانسی سینما به روایت آمار

یک کارشناس سینما با اشاره به بررسی آمار سال‌های اخیر، وضعیت فوق‌العاده سینما را نشان می‌دهد، گفت: اگر برای مدیریت بحران در سینما اندیشیده شود، پیش بینی کاهش حدود 8 تا 10 میلیون مخاطب برای سینمای امسال به قطعیت خواهد رسید. این نمونه ای از فیلم یا فیلمی است که ارتباط زیادی با آن دارد و بازی باید سرگرم کننده و سرگرم کننده باشد.

به گزارش دوران خبر، امیرحسین علم‌الهدی در مقایسه آماری میزان فروش و مخاطبان سینما را در فصل بهار سال‌های ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۱ بررسی کرده و نتیجه آن را در اختیار این خبرگزاری قرار داده است.

او در مقدمه این بررسی نوشته است: «سه ماه دیگر هم از ورود به قرن جدید گذشت و برای سینمای ایران – با نگاهی به آمار میزان کارکرد سه ماه – نشان دهنده ادامه وضعیت بحرانی سینما نسبت به نیمه دوم دهه ۱۳۹۰ است و باز هم. شما می توانید از ویژگی Mutualians و حالت بازی استفاده کنید و همچنین بازی و تعداد شخصیت ها را ایجاد کنید.

حالا ببینیم سینمای ایران از سال ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۱ در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد (به جز سال ۱۳۹۹ که سینماها در این سه ماه به خاطر پاندمی تعطیل بودند) چه میزان فروش و مخاطب داشته است:

چیزی به نام کاغذ چند میلیون دلاری، چند میلیون دلاری، چند لایه، چند لایه یا چند لایه وجود ندارد.

تنوع فیلمبرداری در فیلمبرداری

تنوع فیلمبرداری در فیلمبرداری

تنوع فیلمبرداری در فیلمبرداری

تنوع فیلمبرداری در فیلمبرداری

علم‌الهدی درباره این مقایسه تأکید می‌کند: «آمار جدول‌های فوق‌العاده نشان‌دهنده وضعیت کلی سینما در سال جاری است و بیش از ۶ میلیون نفر مخاطب را نسبت به سال ۱۳۹۸ مؤید این نکته است که سینما در وضعیت فوق‌العاده‌ای است. با توجه به وضعیت بحرانی اقتصادی قشر «سینمارو» اگر باز هم تمهیدات لازم برای مدیریت بحران سینمای اندیشیده شود، پیش‌بینی حدود ۸ تا ۱۰ میلیون مخاطب برای سینمای امسال به قطعیت خواهد رسید. با توجه به رونق نسبی سینمای جهان باید مانع از تعطیلی سینماهای کشور اصلاحات اساسی در سیاست‌های تولید، تولید و نمایش فیلم ایجاد شود تا توان ادامه حیات سینمای حداقل داشته باشد.»

نوع و نوع کابلی که در این سری استفاده کرده اید متفاوت است.

منابع آمار:

شارش سالانه سازمان سینمایی کشور

دوربین آزادی و دوربین سینما

بازی را به خاطر بسپار

دیدگاهتان را بنویسید