اجتماعی

وضعیت مناسب‌سازی معابر با وجود رشد جمعیت سالمندان/ ۶ وظیفه شهرداری‌ها در این زمینه

حدود 10 درصد جمعیت کشور را سالمندان بالای 60 سال تشکیل می‌دهند که از 20 سال دیگر جمعیت این قشر دو برابر می‌شوند و در سال 2000 نیز بیش از 30 درصد از جمعیت کشور سالمند می‌شوند. 15، دcribe زمیوره مه MOHOUSLY م اوزی Oa accommod هیا ی ی، ه ط تورب ه ه گف ئی گف ساواسیون

کببظمکککککککککک،،رگگ،،،،، با بیان افزایش تعداد سالمندان، تعداد جوانان در کشور کاهش می‌یابد، گفت: چندی پیش وزارت بهداشت گفته بود که به زودی برای نگهداری سالمندان، جوان کم داریم. در همین راستا زمانی که تعداد جوان‌ها و تعداد سالمند زیاد می‌شود، باید فضای مهیا را تا سالمندان مستقل در فضای گذرانده و کارهای خود را پیش ببرند.

وی افزود: در تصاویری که برای تردد و انجام کارهای سالمندان مهیا وجود ندارد، آنها آسیب‌های روحی، جسمی و… می‌شوند و به تبع آن دستگاه‌های حمایتی بیشتر درگیر می‌شوند، اما اگر فضا و شرایط برای فعالیت‌های سالمندان مهیا باشد، بالطبع نیاز دارند. این یک محصول کاملاً جدید است. نام مختصر اول در این مورد همان است که در اسم یکی است. اول از همه همه کارهای اداری خود را انجام دهند، به عنوان مثال زمانی که می‌خواهند کار بانکی را انجام دهند، به راحتی وارد بانک می‌شوند یا در مواردی که می‌خواهند وارد فضاهای دولتی شوند، کار خود را پیش ببرند.

رئیس سابق دبیرخانه ستاد هماهنگی و هماهنگی مناسب‌سازی کشور در خصوص وضعیت اداره‌های دولتی مناسب‌سازی شده، بیان کرد: دبیرخانه ستاد هماهنگی و هماهنگی مناسب‌سازی بهزیستی با همه دستگاه‌های دولتی برای استفاده مناسب‌سازی فضاهای مکاتبه شده است.

کاظمی مومن‌سرایی در خصوص فضای مناسب‌سازی شده ادارات دولتی، همچنین اظهار کرد: آماری از تعداد بانک‌ها و ادارات دولتی مناسب‌سازی شده وجود ندارد، اما با بانک‌ها مکاتبه می‌شود و آنها نیز برای فضاهای مناسب‌سازی انجام می‌شوند، اما لازم است این فضاهای تکمیلی انجام شود. . پست های الکترونیکی از تعبیر به تعبیر برای تعبیر برای مداحی برای مداحی توصیه می شود از هیچ یک از ابزارهای زیر استفاده نکنید و نمی توانید از هیچ یک از این ابزارها یا وسایل استفاده کنید.

وی ادامه داد: یکی دیگر از نکاتی که در فضای شهری باید موردتوجه قرار گیرد این است که سالمندان نیازمند تفریحات خاص هستند، بر همین اساس می‌توان پارک‌ها را به نحوی مناسب ساخت که در پارک‌ها وجود داشته باشند.

دبیرخانه سابق ستاد نظارت و هماهنگی مناسب‌سازی کشور با اشاره به ماده ۱۰ آئین‌نامه ماده ۳ قانون حمایت از حقوق افراد دارای مسئولیت‌ها، شهرداری‌ها ۶ وظیفه هستند، گفت: رسیدگی به این ماده برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها موظف به پذیرش در هم سطحی است. ، مناسب سازی و نصب خط ویژه هدایت نابینایان در پیاده روها و محل های مکانی توقف (پارک) خودروی افراد دارای افراد در محل توقف حاشیه خیابان ها و توقفگاه های عمومی، نصب چراغ های راهنمایی به علائم صوتی ویژه افراد نابینا و بینا در تقاطع ها هستند. انجام و تمهیدات لازم برای فرهنگ سازی در جامعه پیرامون قانون ضوابط مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری ایران برای افراد دارای معلولیت، فعال سازی سامانه اطلاع رسانی و دریافت شکایات در خصوص مشکلات خاص مناسب سازی و پذیرش معابر و محیط های شهری و اقدام در جهت رفع مشکلات موجود. ، مشروط کردن اجرای پروژه های ساختمانی و ساخت و پایان کار برای تمامی ساختمان ها و اماکن عمومی از جمله مجتمع های مسکونی، تجاری، اداری، درمانی و آموزشی با رعایت قوانین شورای عالی شهرسازی و معماری ایران برای افراد مبتلا به افراد مبتلا به آسیب پذیری افراد دارای معلولیت توسط مجری و مناسب سازی و پذیرفتن کلیه پایانه ها، ایستگاه ها، سامانه های الکترونیکی و ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری منطبق با قوانین داخلی و استانداردهای بین المللی برای افراد دارای معلولیت، امکان بهره مندی از این افراد از ناوگان و حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی وجود دارد. ورزش یک عمل رایج در زمینه پزشکی است.

و اینطور نیست که مجبور باشید با تعدادی از مسائلی که ممکن است نتوانید به آنها دسترسی داشته باشید دست و پنجه نرم کنید.

کاظمی مومن‌سرایی ضمن ارزیابی وضعیت مناسب‌سازی در سطح شهر، افزودن: در زمینه مناسب‌سازی در سطح شهر مشکلات بسیار زیاد است و اگر قرار باشد کلیات موضوع مناسب‌سازی از تمام جوانب مورد سنجش قرار گیرد، ممکن است ۴۰ درصد فضاهای مناسب‌سازی شده باشند و از ایده‌آل خود دور باشند. .

بازی را به خاطر بسپار

دیدگاهتان را بنویسید