حوادث

«پرستار» هست اما کم است

طرفداران وجود دارد اما کم است. بر اساس آمار ارائه شده می توان گفت که کیشور با کمبود شدید فن مواجه است و همین امر باعث شده تا هواداران در چندین شیفت و برخی شیفت های اجباری فعالیت کنند.

بنا به گزارش، طبق استانداردهای بین المللی یکی از استانداردهای صحیح در بخش پرستاری این است که در هر تخت 2.5 پرسنل پرستاری وجود دارد. اما در دو سال اخیر دلایل مختلفی از جمله مهاجرت مداحان، ابتلا به ویروس کرونا و شهادت خدمتگزاران، بازنشستگی مداحان، افزایش تخت‌های بیمارستانی و … باعث کاهش چشمگیر تعداد هواداران در هر سال شده است. تخت . .

علیرضا سعادتجو یکی از اعضای شورای عالی سازمان نظام فنتری با بیان اینکه کمبود نیروی انسانی باعث می شود مداحان مجبور به فعالیت در چند شیفت و گاه شیفت اجباری شوند، گفت: دوری از خانواده نیز مشکلات و آسیب هایی را به همراه دارد.

وی همچنین تصریح کرد: لازم است مسئولان به معیشت و مطالبات هواداران توجه ویژه داشته باشند، توجه به هواداران باعث افزایش انگیزه این نسل می شود و زمانی که ملت دچار بحرانی شبیه به ویروس کرونا می شود، اینها عزیزان بدون خستگی و بی انگیزگی وارد میدان خواهند شد. اما در صورت عدم توجه به نیازهای هواداران آسیب های جبران ناپذیری به مردم و جامعه وارد می شود.

استهلاک 70 درصدی بیمارستان های کیشور

در دهه 1980 ارزیابی بیمارستان های کیشور انجام شد و نتایج این ارزیابی نشان داد که حدود 70 درصد از مراکز درمانی یا بیمارستان های کیشور فرسوده هستند.

مهندس امیر ساکی مدیرکل منابع فیزیکی وزارت بهداشت با بیان اینکه این میزان در تهران به دلیل قدیمی بودن بیمارستان ها بیش از 80 درصد بوده است، با اشاره به نتایج ارزیابی ها، گفت: بیش از 90 درصد منسوخ شده است. بیمارستان ها نمی توانند مقاوم سازی شوند و باید مقاوم سازی شوند.

وی گفت: با توجه به اینکه سیاست بیمارستان سازی در کیشور از سال های گذشته به ویژه در 15 سال گذشته آغاز شده و با ساخت بیش از 40 هزار تخت بیمارستانی، برخی از این بیمارستان ها جایگزین بافت های فرسوده قبلی شدند. بیمارستان ها به حدود 40 درصد می رسد اما با وجود این وزارت بهداشت در برنامه ای میان مدت برنامه جایگزینی 50 هزار تخت فرسوده را در دستور کار قرار داده است که باید از بودجه و شورای اسلامی حمایت جدی شود.

شروع کار توانبخشی افراد تلفنی در طیف اوتیسم + جزئیات

توانبخشی تلفنی برای افراد طیف اوتیسم آغاز شده است و اولویت با خانواده های دارای فرزند زیر هفت سال است که دسترسی مطمئنی به مراکز توانبخشی ندارند یا نیاز به حمایت مالی دارند.

برخی از این افراد ممکن است به اینترنت، مراکز توانبخشی قابل اعتماد، متخصصان متخصص و … دسترسی نداشته باشند و یا نیاز به اطلاعات بیشتری داشته باشند.

افزایش 11 درصدی مصرف مواد مخدر در بین زنان

بر اساس نتایج بررسی عوامل خطر ملی بیماری های غیرواگیر در سال 1400، تقریباً 14 درصد افراد بالای 18 سال در جامعه ایران مشروبات الکلی مصرف می کنند که 26 درصد مردان و 4.5 درصد زنان هستند. این مصرف از سال 1395 افزایش یافته است. حدود 2.5 درصد از مردان و 11 درصد از زنان بالای 18 سال.

به گفته دکتر جعفر جندقی، رئیس مرکز بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت، سالانه حدود 60 هزار نفر بر اثر استعمال دخانیات در کشور جان خود را از دست می دهند و برخی دیگر به دلیل مصرف جان خود را از دست می دهند.

چرخه اقتصادی معلولان در «کاف خیابان»

از سال 1378 طرح های مختلفی برای ساماندهی کار کودکان و خیابان ها اجرا شده است. از خانه سبز و ریحانه تا راه اندازی مراکز حمایتی و آموزشی برای کودکان و خانواده ها. اما نتایج اجرای این طرح‌ها نشان می‌دهد که اگر چندان موفق نبودند، در پدیده‌های کنونی کار کودکان و خیابان‌ها مانند «اقتصاد در خیابان»، «عدم نظارت، بی‌نظمی شهروندان و… ساختارهای فقیرانه» و «قانون‌گذاری خالی، سیاست ناکارآمد و اجرای ضعیف»

گزارش دوران خبر در این باره را می توانید اینجا بخوانید.

آمار طلاق افزایش خواهد یافت

دستیار امور زنان و خانواده رئیس جمهور با بیان اینکه آمار طلاق روز به روز افزایش می یابد، گفت: باید نگرش های مربوط به آن اصلاح شود تا طلاق کاهش یابد.

با ابراز تاسف از سوء استفاده از زنان در حمل و نقل و حمل مواد مخدر، تعداد زندانیان زن را 3 درصد اعلام کرد، اگرچه این تعداد را کم دانست، اما تاکید کرد که این تعداد نباید یکسان باشد.

وی همچنین خواستار بازنگری در 60 درصد مسائل مربوط به خانواده و همچنین اجرای عدالت و حقوق زنان شد.

جزئیات مدارس غیردولتی بدون «شهریه»

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش از طراحی الگوی ایجاد مدارس دولتی از طریق تخصیص مدارس دولتی و غیر دولتی به عموم مردم و گروه های جهادی، خیرین و واقفان خبر داد. مدارس دولتی

احمد محمودزاده، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش، این مدارس را بدون شهریه دانست و گفت: این مدارس برای گروه های مرجع و افراد دارای مهارت های آموزشی و تربیتی عالی در نظر گرفته شده است. در مناطق محروم و شهرهای حاشیه ای فعالیت و مدیریت کنند.

ما 100000 کلاس ناامن داریم

به گفته خان محمدی، مدیرعامل سازمان نوسازی و توسعه مدارس، در حال حاضر 100 هزار کلاس درس ناایمن در کیشور وجود دارد و این تعداد در حال افزایش است.

مدیرعامل بنیاد برکت همچنین از ساخت 1000 مدرسه خبر داد و گفت: با 1000 مدرسه قرارداد بسته شده و ساخته می شود.

تعداد تصادفات در عراق 3.5 برابر ایران است، اما تعداد فوتی ها نصف ایران است.

سردار سید کمال هادیان فر، رئیس پلیس راهور فرجه گفت: در عراق گواهینامه رانندگی وجود ندارد و هرکس رانندگی بلد باشد از خودرو استفاده می کند به همین دلیل تعداد تصادفات در عراق سه و نیم برابر ایران است. اما تعداد کشته شدگان عراقی در تصادفات نصف ایرانیان است تنها دلیل این موضوع سالم بودن خودروهاست.

تداوم بارندگی و کاهش دما در کیشور

کاهش نسبی دما تا روز جمعه در بیشتر مناطق کیشوار پیش بینی می شود و آسمان تهران در برخی ساعات ابری همراه با بارش باران، برف و گاهی وزش باد با کمینه دمای صفر و حداکثر 4 درجه سانتی گراد پیش بینی می شود.

صدیق ضیائیان رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران وضعیت جوی کشور نیز در خصوص بارندگی های امروز گفت: امروز در استان های گیلان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، شمال فارس، شمال کهگیلویه و بویر. احمد غرب یزد در مناطقی از استان کرمان بارش برف و در استان هایی مانند بوشهر، جنوب فارس، جنوب کرمان، شمال سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بارش شدید باران منجر به سیل و طغیان می شود.

تعداد 7000 زن سرپرست خانوار در تهران

مریم اردبیلی مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران امروز تعداد زنان سرپرست خانوار در شهر تهران را هفت هزار نفر عنوان کرد و گفت: 3 هزار و 300 زن سرپرست خانوار در شهر تهران تحت پوشش بهزیستی، 25 هزار نفر و اعضای خانواده آنها تحت حمایت کمیته امداد هستند. 6 تا 7 هزار زن سرپرست خانوار وجود دارد و 15 هزار زن سرپرست خانوار در شهرداری تهران به ثبت رسیده است.

بر اساس آمار به روز شده، هفت هزار نفر از این افراد زن سرپرست خانوار و پنج هزار نفر نیز فرزندان این زنان زیر 18 سال هستند.

شهرداری تهران در آستانه اعلام کرد مجموعه های ورزشی شهرداری برای بانوان تهرانی در یک روز رایگان است و همانطور که مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران گفته است: مترو به مدت یک روز برای بانوان رایگان می شود، موضوعی که در اختیار شهرداری تهران است، هرچند شورا نیز با این موضوع موافق است، اما زمان آن فرا رسیده است. برای استفاده رایگان از مترو یک روز ورزش و تفریحی مانند زمین عباس آباد و مجموعه های ورزشی توجه داشته باشید روز تولد جمعه است ولی یک روز از هفته بعد از آن در نظر گرفته شده و زمان آن اطلاع رسانی خواهد شد.

پنج خبر از بازدید امروز سرویس اجتماعی دوران خبر:


جزئیات مدارس غیردولتی بدون «شهریه»


تهران برفی پیش می رود/ کاهش دما 8 تا 10 درجه است


چرخه اقتصادی معلولان در «کاف خیابان»


استهلاک 70 درصدی بیمارستان های کیشور


زمان و منابع آزمون جامع معلمی ماده 28آخرین پیام