فرهنگ و هنر

پرسپولیس در اندیشه چیدن بال قوی سپید/ شاگردان گل محمدی در مرداب انزلی غرق می شوند؟

لیگ برتر فوتبال

ملوان بندرانزلی و پرسپولیس در شرایطی به مصاف یکدیگر می روند که برتری این دیدار را هر دو تیم مشخص می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ورزشی آنا، تیم های بندرانزلی و پرسپولیس فردا از ساعت 17 در ورزشگاه سیروس ورزشی دیدار هفته دهم خود در بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران را برگزار می کنند.

این دیدار در شرایطی برگزار می شود که صندلی های خالی هواداران دو تیم مانع از برگزاری یک جدال جذاب و دیدنی مانند دیدارهای قبلی سرخپوشان پایتخت و سرخپوشان در انزلی می شود.سرباز مازیار زارع est. پرسپولیس با 18 امتیاز در صدر جدول قرار دارد و ملوان یک بازی کمتر و تیم پنجم 5 امتیازی است.

روی کاغذ می توان برتری پرسپولیس را بسیار محتمل دانست اما ارائه ملوان و اتفاقات غیرقابل پیش بینی این شانس را به سرخپوشان می دهد تا پس از تراکتور به دومین تیمی تبدیل شوند که ناکامی 3 امتیازی را به قهرمانی واگذار می کند. لیگ برتر برای پنج دوره متوالی. بعید است که این تیم در 8 بازی تنها یک بازی را بردارد، به ویژه اینکه پرسپولیس پس از ناکامی مقابل تراکتورسازی و سپاهان، مقابل خانم رفسنجان پیروز شد و به لیگ برتر بازگشت. از سوی دیگر پرسپولیس برای ادامه ریاست باید به پیروزی برسد چرا که استقلال با اختلاف مساوی و تفاضل گل کمتر در رده دوم قرار دارد و مانع از لغزش رقیب سنی می شود.

21 فروردین 1395 در چارچوب دور برگشت پانزدهمین دوره لیگ برتر، آخرین دیدار دو تیم برگزار شد که با برتری پرسپولیس به پایان رسید و 2386 روز پس از بازی که در انزلی برگزار شد، دو تیم برابر هستند. کمال پهسه نیا و امید عالیشاه تنها بازیکنانی هستند که از این دیدار در ترکیب شیرهای سرخ پایتخت باقی مانده اند و این فرصت را دارند تا بار دیگر در زمین بروند به مصاف ملوان بروند. از سوی دیگر حضور مازیار زارع با لباس سرمربی ملوان مقابل پرسپولیس بر جذابیت های بصری این دیدار می افزاید، بازیکنی که پیش از این برای سرخ پوشان تهران بازی کرده و مقابل ملوان گلزنی کرده است.

اکبر ایمانی در این بازی غایب است و حمید پاکدل و میلاد سرلک در ترکیب پرسپولیس غایب هستند. نتیجه این بازی برای سایر مدعیان قهرمانی بسیار مهم است و آنها امیدوارند مقابل ملوان پرسپولیس را متوقف کنند.

انتهای پیام