ورزشی

پیامک «بنا» را استعفا نمی دانم/ چرخ کشتی با این بودجه ها نمی چرخد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین ، علیرضا دبیردار ، در رابطه با عملکرد فدراسیون کشتی پس از تعطیلی اردوها و مسابقات به دلیل کرونا ، “کشتی هشت ماه گذشته برگزار نشده است ، اما برنامه ها نخوابید ، ما تعدادی از کارهای اساسی را مشاهده می کنیم.” به عنوان مثال ، اطمینان حاصل کردیم که هیچ قاضی کمیسیون داوری اعتراضی نمی کند. البته هفته گذشته کمی از هیئت داوران آزرده خاطر شدم که چرا شما این برنامه را فعال نکرده اید تا همه چیز مشخص باشد و چه کسی حق دارد به مسابقه برود و کجا باید برود. این زمانبر است و نیاز به برنامه ریزی پیچیده ای دارد. ما در هر زمینه ای کار کردیم و بیکار نبودیم. در این مدت یکی از پیشکسوتان عزیز و نا آشنا به حوزه عملکرد را دیدم که فدراسیون پول دریافت می کند و اگر در این مدت مسابقه برگزار نشود ، ما از ابتدای سال تاکنون دو میلیارد و دویست سیصد میلیون از وزارت ورزش دریافت کرده ایم. کارمندان ما قادر به انجام این کار نیستند. از این پیشکسوت انتظار فقط چیزی نداریم زیرا آنها از کشتی و سایر مسائل اطلاع ندارند. اینطور نبود که بیکار باشیم.

وی با اشاره به فرآیند لازم برای مجوز و نظارت بر لیگ اظهار داشت: سال گذشته لیگ ما 43 روز به طول انجامید. ما لیگ فصلی را قبول نکردیم و مسابقات ما از شبکه های سه و ورزش پخش شد و باید از آنها بخاطر پخش خوب تشکر کنم. وقتی تاج گذاری کردیم و کشتی تعطیل شد ، باید حدود 70 روز مسابقه می دادیم. مثل ترک کار نبود ، ما در این مدت لجباز بودیم. من باید از دوستان ما در سازمان لیگ تشکر کنم که در چند ماه گذشته که در آن زمان ثبت نام و قرعه کشی انجام شده بسیار زحمت کشیده و کار درستی انجام داده اند. بعد از تشکیل لیگ ، من و دوستانم از سالت و معاون بهداشتی او که به جلسات تخصصی برگزاری لیگ در هفته گذشته اعتقاد داشتند ، اجازه دادیم اما واقعاً منتظر تصمیم اتحادیه جهانی هستیم. آره.

دبیر برنامه دایره طلایی گفت: “ما هفته گذشته با لالوویچ صحبت کردیم.” از او در مورد جهان س askedال کردم ، او حتی در مورد پروازها صحبت کرد ، زیرا ما در پرواز به دنیا مشکل داریم. لالوویچ گفت که شانس کمی برای حفظ امیدها وجود دارد ، اما صربستان برای جام جهانی بسیار قدرتمند است. البته در این زمینه کمیسیون و هیئت مدیره اتحادیه جهانی تصمیم نهایی را می گیرند. لالوویچ گفت: “من قطعاً تا 31 اکتبر به شما پاسخ خواهم داد.” برگزاری لیگ ما به این تصمیم بستگی دارد. در صورت برگزاری جام جهانی نمی توانیم با مشورت کادرفنی لیگ را گسترش دهیم و برای تحویل کشتی فرنگی به تیم ملی باید مسابقات سریع برگزار کنیم. اما اگر جام جهانی برگزار نشود ، سازمان لیگ بازتر است و با توجه به اینکه مسابقه ای وجود ندارد ، مانور بیشتری داریم. ما در حال بررسی هر دو برنامه هستیم. اگر چنین است ، کجا و چگونه. باید چند جلسه صبر کنیم تا به نتیجه برسیم.

قهرمان المپیک 2000 سیدنی گفت: جدای از اختلافات مالی ، کشتی گیران در این مدت پیام های زیادی برای تصاحب لیگ به من ارسال کرده اند ، در جریان بحث فنی ، لیگ مربیان را آزاد می کند و وضعیت کودکان را درک می کند. ، نگرانی من برای چند سال آینده ، بچه ها و باشگاه هایی که باید می آمدند بسته شده بودند و به دلیل تاجگذاری نمی آمدند. وقتی لیگ شروع می شود ، کشتی به خانه های مردم برمی گردد.

وی در پاسخ به این سال که فدراسیون برای انجام تعهدات مالی باشگاه ها چه کاری انجام می دهد ، گفت: “سال گذشته مشکلی در پرداخت تیم ها وجود داشت. من گفتم وقتی آنها می خواستند امروز بیایند یا در 25 سپتامبر حل می شوند.” یا آنها را کنار بگذارید. من کنترل شدیدی ندارم. البته این یک خیابان دو طرفه است. نباید اینگونه باشد که یک کشتی گیر نمی خواهد کشتی بگیرد. من دیدم یک کشتی گیر در لیگ یا از پا لگد می خورد ، یا مریض می شود و بهانه می آورد ، او می خواهد یک اسپانسر را ببیند و کشتی گیر پولش را می گیرد. منافع هر دو طرف باید در نظر گرفته شود. البته اینکه من با چنین مسائلی سر و کار دارم صحت ندارد. آنها توسط لیگ سازمان یافته اند ، من نمی توانم داوران را به لیگ تبدیل كنم. پس وقت ندارم به مسائل دیگر بپردازم. نصیرزاده باید به این مسائل برسد و بهتر است در این زمینه جدیت بیشتری داشته باشید.

وزیر امور خارجه افزود: من با وزارت ورزش و وزیر و دکتر مشکلی ندارم. ممنون علی نژادا. مشکل ما با معاونین مالی آنها است و این یک بحث تخصصی است. دوستان گفتند بودجه ما 22 میلیارد است اما اینطور نیست. بودجه کشتی 12 میلیارد و هفتصد میلیون است. ما از مجلس 10 میلیارد بیشتر از بودجه وزارت ورزش را تماشا کردیم و نوبخت هم اعلام کرد. دوستان گفتند بودجه ما 22 میلیارد و هفتصد است ، من گفتم مشکلی برای امضا وجود ندارد زیرا شما کار بودجه را انجام می دهید و من می دانم که این امضا برای 1400 سال پایه خواهد بود ، اما ما گفتیم 12 میلیارد و هفتصد امضا می کنیم و این 10 میلیارد را قبول نداریم. اکنون بودجه باید 60-70 میلیارد دلار با تورم کشتی باشد. کشتی حول ارقام کنونی اش نمی چرخد ​​، البته وزارت ورزش نمی تواند چیزی بیشتر بدهد ، دولت و مجلس باید توجه ویژه ای به کشتی داشته باشند.

دبیر از جامعه کشتی خواست که در کشتی به همه کمک کنند و ادامه داد: من نماینده دوستان کشتی در فدراسیون هستم. متأسفانه ، من مسئول بودم و تصمیم می گیرم ، اما گروهی تصمیم می گیرند. از سرنشینان و پیشکسوتان کشتی می خواهم چیزی را بیان کنند که به ذهنم خطور می کند ، زیرا این مخصوص کشتی است. اکنون من مسئول هستم. ماهانه یک بار باید می نشستیم و با یکی از کشتی گیران محبوبم صحبت می کردیم. فردا دیدم که می گوید دیدارهای زیادی در روزنامه ها و خبرگزاری ها داشته است. اگر واقعاً نکته ای دارید ، یک نقد به من بگویید.

رئیس فدراسیون کشتی در مورد عدم قطعیت انتخابات شورای کشتی لرستان گفت: اداره کل برای رسیدن به خواسته های خود سخت تلاش می کند اما اداره کل ورزش استان مانند من کشتی را دوست ندارد. احترام به مدیر کل ، اما اجازه نمی دهم او تأثیر بگذارد. کشتی گیران منطقه باید خودشان تصمیم بگیرند. ما بحث تأسیس مجمع را مشاهده می کنیم.

وی در مورد طرفین آخر کشتی مازندران و اختلافات بین مجید ترکان و عسکری محمد تصریح کرد: ترک ها و محمدعلی از قهرمانان بزرگ کشورمان هستند. از کودکی از قایق لذت می بردم و همیشه سعی می کردم بزرگتر و کوچکتر باشم. من در این مورد با حاجی عسکری صحبت کردم ، او یک فرد باز است. جان محمد حسین گفت که از انتشار آن بی اطلاع است و مجید ترکان قطعاً آن را می پذیرد. ما همچنین با مجید ترکان صحبت کردیم ، او باید در کشتی باشد. حق با اوست. چیز خوبی است اما تا وقتی تمام نشود چیزی نمی گویم.

دبیر در مورد دستورالعمل ها و پروتکل اجرایی لیگ همچنین گفت: نصیرزاده قرار است جلسه ای را با مدیرانی که فردا در لیگ شرکت می کنند ، تعیین کند و من نیز بخشی از این جلسه هستم. باید صحبت کنیم و ببینیم تیم ها کجا می خواهند کشتی ها را قرنطینه کنند ، نکته بعدی تست تاج است. ما با یکی دو آزمایشگاه صحبت کردیم تا همه صبح بتوانند تست بزنند و بعد از ظهر نتیجه بگیرند. این موضوعات در جلسه فردا (14 سپتامبر) مورد بحث قرار خواهد گرفت. هرکسی که تست را منفی بگذارد می تواند در آن شرکت کند. از گزارشگر گرفته تا عوامل دیگر همه باید تست منفی داشته باشند ، در غیر این صورت ما آنها را رها نمی کنیم.

وی در پایان از مربیان دو تیم خواست که این مسئله را به عنوان برادر حل کنند و گفت: من بسیار خوشحالم که مهدی تقوی و رضا یزدانی در کشتی هستند. من از هر دوی آنها می خواهم که جلسه ای برگزار کنند و این مسئله را بین خود حل کنند.

در مورد استعفای محمد بنا ، صاحب 5 مدال کشتی جهانی و المپیک گفت: اول از همه می خواهم در مورد حمید سوریان بگویم که من همه اختیارات ، حتی حق امضای مواد و چک و همچنین بحث های فنی را دارم. هر تصمیمی که بگیرد قطعاً تصمیم من است و من کاملاً پشت تصمیم او هستم. در امور فنی ، خود سوریان در هر دو رشته آزاد و آزاد به میدان آمد و در این زمینه باری از دوش من برداشت و من از محسن کاوه بخاطر ارتباطش با ساختمان و کشتی آزاد تشکر می کنم. من موضوع ساختمان را از دو بعد اخلاقی و فنی دنبال می کنم. من همیشه اخلاقی را می گفتم که دو روز پیش به سوریان گفتم ، به مردی که به نام خودش به نام شهادت شهید شد و آنقدر نجیب بود که می میرد ، این مرد برای من بی ارزش است و همیشه عزیز است. از نظر فنی ، من روی کشتی کلاه نمی گذارم. از آنجا که چند سالی است که در کشتی حضور ندارم ، تقریباً 13 ماه است که همه مربیان را زیر نظر دارم ، اما اکنون آمده ام ، 3-4 مربی با کت دیده ام که این کار را بلد هستند و قطعاً یکی از آنها محمد بند است. هر دو بعد کاملاً ثابت شده اند. اگر یکی خوب کار نکند من ناپدید نمی شوم و آن را می گویم. این ساختمان در هر دو بعد تأیید شده است.

دبیر وزیر امور خارجه افزود: من به هیچ وجه صحبتی نکردم زیرا بسیاری از این پیام ها را دریافت کردم اما گفتم فضای مجازی شلوغ است و محمد بنا در یک گروه مجازی استعفا داد. به کسی بگویید من نمی دانم که چگونه آنها واسطه شدند. برای بازگشت وی به هیچ پدر میانی نیازی نیست ، خانه یک ساختمان است ، یک فدراسیون کشتی است. من خسته شدم. هفت هشت ماه طول کشید ، تیم یازدهم جهان را چهارم کرد ، سپس کشتی هشت ماه تعطیل شد. یکی به نظر می رسد یک مرد مسئولیت پذیر است. این در مورد واسطه گری پدر نیست. بنابراین هر زمان که او دوست دارد ، ما در خدمت او هستیم. و من از او س ifال کردم که آیا در جلسه روز شنبه چیزی وجود دارد یا خیر ، او جواب منفی داد و به طور کلی طرفدار اردوگاه محمد بنا بود. در هر صورت برای ما عزیز است.

حسن یوسفی افشار رئیس فدراسیون کشتی با تأکید بر اینکه همکاری با این مituteسسه به پایان رسیده و رهبر جدیدی انتخاب شده است خاطرنشان کرد: اول از همه از حسن یوسفی افشار تشکر می کنم. او در سالی که ما به او خدمت کردیم زمان زیادی را سپری کرد. او یکی از افرادی است که من در رشته کشتی فنی و علمی قبول کردم. او بازنشسته شد و برای گرفتن مجوز کار در فدراسیون کاری نکرد و سازمان بازرسی کل کشور استفاده از کارگران بازنشسته بدون حقوق را ممنوع کرد و اگرچه ما می خواستیم از آن استفاده کنیم اما نمی توانستیم. امسال خدمت کردم ما جای دکتر مرادی را گرفتیم. من خودم بررسی کردم ، ما سه یا چهار انتخاب داشتیم. دیدم وقتی از آنها طرحی خواستم ، آنچه فکر کردم می تواند مفید باشد. من متخصص موسسه نیستم اما حرفی دارم. چندین جلسه با او و دیگر دوستان داشتیم. دکتر مرادی عضو هیئت علمی دانشگاه و کشتی گیر است ، مهم این است که او به دنبال یک کار تئوریک و عملی نیست ، چیزی بین آنها وجود دارد ، برای ما مفید است. افرادی مانند این موفق ترند.

علیرضا دبیر درباره مباحث مربوط به بودجه کشتی گفت: اگر گروهی از دوستان من بخواهند انتقاد کنند ، من از آنها می خواهم که منصفانه و بی طرفانه بنویسند. همانطور که چین ، روسیه و ایالات متحده آمریکا ثابت کرده اند ، ورزش ارتباط مستقیمی با اقتصاد دارد. رشد اقتصادی چین از سال 1988 آغاز شد. اقتصاد برای اولین بار در المپیک بود و او برای اولین بار. هرکسی که اقتصاد را به خوبی بلد ، در ورزش نیز تبحر دارد. وقتی بودجه خوبی دارید می توانید اسپانسر خود را به مسابقات بین المللی ارسال کنید و بعداً از مزایای آن بهره مند شوید. در سال 1997 ، رئیس سابق فدراسیون استعفا داد و دلار 10 هزار تومان شد و آنها گفتند تیم را به نصف تقسیم می کنند. آنها گفتند که چرخ یک کشتی با 10 تومار نمی چرخد. وقتی رسیدم دلار 12 تومن بود امروز 26 تومنه. یکی از دوستانم می گوید شما 12 میلیارد و هفتصد میلیون از وزارت ورزش هزینه می کنید و در شش ماه اول سال گذشته آنها فقط دو میلیارد و دویست میلیون به ما دادند. علاوه بر این ، هیچ رقابتی برای کسب سود وجود ندارد و اسپانسر خواهد آمد. تمام مسابقاتی که شرکت می کنیم دلار است. بلیط هواپیما به دلار است. هر سفر برای شرکت در مسابقات ، هتل ها ، مجوزها و … به طور متوسط ​​یک میلیارد و دویست میلیون هزینه دارد. ما آنها را نوشتیم. امتیاز دو بر چهار است.

دیدگاهتان را بنویسید