فرهنگ و هنر

پیکر شهید «فیض بیگدلی» شناسایی شد

دوران خبر / قزوین شهید صفرعلی فیض بیگدلی یکی از شهدای مفقودالاثر بود که پیکر پاکش پس از 38 سال با آزمایش DNA شناسایی شد.

غلامرضا حقایق پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین، سردار رستمعلی رفیعی آتانی فرمانده سپاه صاحب الامر(عج)، حجت الاسلام سید مرتضی فاطمیان امام جمعه مسئولین شهرستان اقبالیه به خانواده این شهید والامقام اطلاع دادند.

حقایق پور در حاشیه این دیدار با بیان اینکه صبر و استقامت خانواده های شهدای مفقودالاثر ستودنی است، گفت: شهید صفرعلی فیض بیگدلی از شهدای مفقودالاثر بود که پیکر پاکش پس از 38 سال با آزمایش DNA شناسایی شد.

مدیرکل بنیاد قزوین با اشاره به شناسایی پیکر مطهر شهید، تصریح کرد: پیکر مطهر این شهید پنج سال پیش در جستجوی پیکر مطهر شهدا توسط کمیته تفحص به خانه بازگشت. شهید گمنام

به گزارش روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین، وی افزود: شهید صفرعلی فیض بیگدلی در 10 آبان ماه سال 1389 در روستای زغج از توابع شهرستان خدابنده از توابع شهرستان ژنجان دیده به جهان گشود و خواندن و نوشتن را از طریق فراگیری آموخت. به تدریس علوم قدیم می پرداخت و همزمان با دهقانان در مدرسه به فرزندان روستای خود آموزش می داد.

مدیرکل بنیاد شهید ایثارگران استان قزوین افزود: شهید بیگدلی پس از ازدواج صاحب یک فرزند دختر شد و چند روز پس از تولد فرزندش با فوت همسرش مجبور به نگهداری و تربیت شد. کودک. کودک تنها.

این مقام مسئول گفت: شهید بیگلی در جلوی پایگاه بسیج، با عنوان شهید گمنام در شهرستان میامی استان سمنان به خاک سپرده شد.

گفتنی است، شهید صفیاله خدابندلو که برادرزاده این شهید گرانقدر است نیز در نهم خرداد 1366 در پنجوین عراق به شهادت رسید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید