اجتماعی

چرا برخی افراد به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ دچار می‌شوند؟

در حال حاضر تعداد زیادی از مردم به بیماری کووید-19 مبتلا هستند و بیشتر آنها فقط علائم خفیف این بیماری را دارند که عمدتاً به دلیل سطح بالای واکسیناسیون است. با این حال، برخی افراد شکل شدیدتری از بیماری را تجربه می کنند و اطلاعات کافی در مورد دلایل آن وجود ندارد.

به روگو گزارش، جنوم انسان مسکس است امعل کلیدی بهده که کرا کوید-19 بری بریک عنده از براک تر جدی تر است.

گروهی از کارشناسان موسسه بهداشت برلین به همراه همکاران خود از انگلیس و کانادا ژن ها و پروتئین هایی را شناسایی کرده اند که در افزایش خطر ابتلا به نوع شدید کووید-19 نقش دارند. ارتباطات طبیعت.

برای پزشکان و متخصصان در سرتاسر جهان، هنوز سردرگمی وجود دارد که چرا برخی از افراد هنگام آلوده شدن به ویروس کرونا، به بیماری شدید کووید-19 مبتلا می‌شوند، در حالی که برخی دیگر فقط علائم خفیف را تجربه می‌کنند.

علاوه بر عوامل خطر شناخته شده مانند سن و جنس، افراد مستعد ابتلا به بیماری های شدید هستند.

در آن رومیڪ به داه های جنتیکی که از پیتندی به کوید-19 در شکریز جهان اومیری شده بود در آین پیدا کرد کمل شمل کردی به کوید-19 می شد. به گفته کارشناسان در آن زمان، مرزهای 17 منطقه ژنتیکی با خطر بالاتر ابتلا به یک بیماری شدید مرتبط بود، اما ژن های درگیر و مکانیسم های درگیر برای بسیاری ناشناخته باقی ماندند.

به عقیده کارشناسان، یکی از اینها برتنی بود که امعل قصیرة غروف خونی اندرة است. این موضوع مخصوص این است که این ژن با خطر عفونت مرتبط است. در همین حال، به نظر می‌رسد که پروتئین ELF5 ارتباط نزدیکی با هم دارد.

متخصصان می‌گویند: بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در ژن‌هایی هستند که ELF5 را رمزگذاری می‌کنند و احتمال بیشتری برای بستری شدن در بیمارستان و در برخی موارد حتی جان خود را دارند.

به گزارش مدیکال اکسپرس، متخصصان تاکید کردند: ELF5 در تمام سلول های سطح پوست و مخاط وجود دارد اما در ریه ها به مقدار زیاد تولید می شود. از آنجایی که ویروس بیشترین آسیب را در این مکان وارد کرده است، احتمال مشاهده این موضوع بسیار زیاد است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید