اجتماعی

چند توصیه‌ مهم بهداشتی در آستانه عید قربان

در صورت عدم رعایت توصیه های بهداشتی ، احتمال انتقال دو بیماری کشنده بالقوه خطرناک ، تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و سیاه زخم دستگاه گوارش ، از حیوانات آلوده به انسان وجود دارد. بنابراین رعایت اصول بهداشتی هنگام ذبح دام و مصرف گوشت بسیار مهم است.

به گزارش دوران خبر و به نقل از وزارت بهداشت ، با توجه به اینکه در فصل فعالیت کنه هستیم ، تب خونریزی دهنده کریمه کنگو (cchf) یک مشکل جدی است. این یک بیماری ویروسی است که از طریق گزش کنه به حیوانات اهلی منتقل می شود و اگر حیوانات اهلی بدون مشاهده مشکلات بهداشتی و تجهیزات محافظتی در مدت زمان آلودگی حیوان به ویروس توسط شخصی ذبح شوند ، امکان انتقال ویروس وجود دارد. ترشح آلوده از حیوانات خانگی به انسان. وجود خواهد داشت و باعث بیماری می شود. بنابراین توجه به نکات زیر بسیار مهم است:

از خرید گاو یا گوشت زنده که ذبح و تحویل خارج از شبکه سازمان دامپزشکی می شود خودداری کنید.

– خرید دام زنده از سایت های مجاز تأمین دام زیرا این مراکز تحت نظارت سازمان دامپزشکی هستند.

در تمام زمینه های تأمین دام تأیید شده ، کارشناسان دامپزشکی حضور دارند و دام ها را قبل و بعد از کشتار بررسی می کنند. برخی از انواع بیماری ها در گاو علائم واضحی ندارند و فقط توسط دامپزشکان و متخصصان مراقبت های بهداشتی تشخیص داده می شوند.

ذبح دام در کشتارگاه ها و تحت هیچ شرایطی کشتار دام در خانه ها و اماکن عمومی ، زیرا خونریزی های موجود می تواند منجر به آلودگی محیط زیست و شیوع و شیوع بیماری های منتقل شده از دام به انسان شود.

افرادی که دام های ذبح می کنند باید از تجهیزات محافظتی مانند دستکش ، چکمه و لباس مناسب استفاده کنند و پس از ذبح وسایل خود را ضد عفونی کنند و خونریزی باید از نظر بهداشتی دفع شود.

گوشت حیوان ذبح شده باید حداقل 24 ساعت در یخچال نگهداری شود تا کیسه صفرا منجمد شود. گلیکولیز همچنین باعث افزایش اسیدیته و PH گوشت می شود که در صورت وجود ویروس تب خونریزی دهنده کریمه کنگو (CCHF) در گوشت ، گوشت را از بین می برد.

کبد و سایر روده ها باید پس از 48 ساعت نگهداری در دمای 4 درجه سانتیگراد مصرف شوند.

– دامداران نباید ذبح شوند و دامهایی را که به هیچ وجه علائم بیماری و بیماری دارند مصرف کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید