ورزشی

کاهش یک میلیونی آمار کشتی‌گیران در کشور – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش آنلاین ، علیرضا دبیر روز سه شنبه در یک برنامه زنده تلویزیونی در مرکز تلویزیون اردبیل اظهار داشت: کشتی ایران یکی از رشته های منحصر به فرد ایرانی است که در ادبیات حماسی خود شاهد آن هستیم. این یک رشته قهرمانانه است. از آنجا که دارای سابقه است ، تلاش باید برای ادامه این ورزش ساخته شود.

وی با اشاره به اینکه احیای کشتی در کشور مستلزم همکاری و هم افزایی همه نهادهای ورزشی ، اجرایی و فرهنگی است ، افزود: استان اردبیل یکی از خاستگاه های کشتی است که در 25 سال گذشته قهرمانان و قهرمانان زیادی را تربیت کرده است. متأسفانه جهان به دلیل برخی مشکلات کلیشه ای این ورزش اکنون در چنین منطقه فرهنگی فرسوده است.

به گفته رئیس فدراسیون کشتی ، عدم رهبری مناسب ، پرهیز از عمل گرایی ، اختصاص ندادن زمان کافی برای احیای رشته کشتی ، برای جلوگیری از نگاه انسانی و آینده نگر به این ورزش ، می تواند اصلی ترین مشکلات و چالش ها باشد. کشتی فرنگی در اردبیل. .

دبیر در مورد راه حل احیای کشتی در اردبیل اذعان داشت: وقتی کشتی گیران اردبیلی در تیم ملی به مرحله جهانی رفتند شاید افراد کمی فکر می کردند که روزی این ورزش در این استان فراموش می شود و باید این ورزش دوباره ترویج شود. همکاری ، همدلی ، مشارکت و چشم انداز وسیع برای آینده در کودکان و نوجوانان محلی مهم است.

وی همچنین برنامه هشت ساله فدراسیون را لمس کرد و آن را به استانهای کشور منتقل کرد. امیدوارم که خوب نوشته شده و موثر باشد.

به گفته رئیس فدراسیون کشتی ، تعداد کشتی گیران طی سالهای اخیر از 1.5 میلیون نفر به 40 هزار نفر رسیده است که این مسئله یک مشکل جدی برای یک ورزش سنتی مانند کشتی در این کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید