عمومی

کاهش 24 درصدی صید ماهیان استخوانی و باله در مازندران – خبرگزاری آنلاین ایران و اخبار از جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، حسن اسحاقی پیش از ظهر یکشنبه در کنفرانس مطبوعاتی بااشاره وی با بیان اینکه تعداد ماهیان استخوانی صید شده در استان 24 درصد کاهش یافته است گفت: در سال گذشته 1725 تن ماهی تا اول بهمن ماه صید شده بود که امسال به 1320 تن رسید.

وی با بیان اینکه ارزش اقتصادی ماهی صید شده دو درصد افزایش یافته است ، گفت: بیشتر گونه های صید شده شامل 52 درصد ماهی سفید ، 26 درصد ماهی کپور ، 22 درصد کفال و بقیه است.

او آن را از نظر شکار نامید حساب ماهی در سایت سر وی گفت: “ما اینجا هستیم.” “در پایان دسامبر ، ماهیگیری در کیلس در 31 استان کاهش یافته بود.”

اسحاقی در مورد مشکلات ماهیگیران هره علاقه اعلام شده مندی 10 درصد سود بیمه یکی از درخواست های صیادان است و علی رغم تصویب دولت ، این طرح در استان اجرایی نشده است.

مدیرعامل شیلات مازندران با بیان اینکه 10 درصد سود بیمه در سال 97 در گیلان انجام شده است ، گفت: و او آورده شغل ماهیگیری یکی دیگر از خواسته های ماهیگیران است ، زیرا یک ماهیگیر از صبح تا نیمه شب در دریا است و این کار بسیار سخت و مضر است. او آورده در نظر گرفته شده است.

او تاکید کرد برای آن امنیت اجتماعی باید در یک منطقه سخت باشد و او آورده وی برای پاسخ دادن شغل ماهیگیری در نظر گرفته نشد ، وی گفت: در سال 91 این کار انجام شده است این کار سخت در نظر گرفته شد و 250 ماهیگیر نیز از آن بهره مند شدند ، اما از آن زمان این طرح لغو شده است.

مدیر عامل مازندران با اشاره به ساماندهی ، تسهیل و تعدیل زمینه های صید به عنوان یک تقاضای اضافی و تقاضای ماهیگیران ، گفت: در حال حاضر 14 شرکت تعاونی صید در میانکاله وجود دارد که هزینه های ماهانه را تأمین نمی کنند و در واقع این تعاونی ها تعطیل هستند. “

وی گفت: ما مجبور شدیم برخی تعاونی های صیادی را تعدیل کنیم و اعتبار این طرح باید به دلیل یارانه تأمین شود و با وجود سفر نوبخت به استان ، هنوز اعتباری در این بخش اعطا نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید