عمومی

کسی از تعریف ترافل در آیتمانی اختبار نیمی‌ترسد

هفته گذشته کانال های تلگرامی که سوالات کلیدی چند درس امتحان نهایی را منتشر کردند، اکنون پاسخ سوالات زندگی، حساب و هنر را به صورت رایگان پخش می کنند.

به روگر دوران خبر, کیں همشهری நிற்று: «انتشار سؤالات مهم آزمون از جمله امتحان نهایی و امتحانات نهایی، چالش سازمان سنجش و وزارت آموزش و پرورش در سال گذشته. امسال نتایج امتحانات نهایی در کنکور 1402 تاثیر مستقیم دارد و ماجرای سوالات و دسترسی برخی دانش آموزان به پرسش و پاسخ در زمان امتحان تکرار شد. امتحاناتی که از روز سوم ماه شروع شده بود و بسیاری از داوطلبانی که سابقه تحصیلی نداشتند یا می خواستند نمرات خود را ارتقا دهند در این امتحانات شرکت کردند. دقیقا یک ربع بعد از شروع روز اول امتحانات همین سوالات درس ریاضی در محیط مجازی پخش شد و دقایقی بعد به سوالات پاسخ داده شد! دانش آموزانی که به ابزار جاسوسی مجهز بودند به راحتی به این پاسخ ها دسترسی پیدا کردند. حالا بررسی های همین شهر از کانال های مجازی که سوالات و پاسخنامه امتحانات نهایی را منتشر می کنند نشان می دهد که بعد از انتشار کلید درس ریاضی 3، کامل، عربی و دینی در هفته گذشته، انتشار کلید رایگان را اعلام می کنند. به سوالات زندگی، ریاضی و هنر در امتحانات این هفته.

البته محسن زارعی، رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت سازمان آموزش و پرورش، همزمان در پاسخ به انتقادات و شکایات مطرح شده درباره سوالات امتحان نهایی لُرفات گفت: אז משטעק אזומון העהדיע این ادعا که یکی از کانال هایی که سوالات امتحان نهایی را منتشر می کند نیز تایید می کند و در توضیحات اعضای کانال آمده است: زیرا در هر حوزه، مدیر مربوطه کد شخصی را وارد می کند، شخصاً وارد بستر می شود و سؤالات بارگذاری شده توسط آموزش و پرورش در مدت زمان بسیار کوتاهی چاپ می شود و در اختیار دانش آموز قرار می گیرد و امکان دسترسی به امتحانات نهایی وجود دارد. مانند داوطلبان کنکور با تجهیز خود به تلفن همراه و ابزار جاسوسی.

اینک منتقدان شورای عالی انقلاب فرهنگی در اکران به همشهری می‌گویند: همچنین کانال های تلگرامی به شما آموزش می دهند که چگونه از ابزارهایی برای دسترسی آسان به پرسش و پاسخ استفاده کنید!

اما از سوی دیگر کارشناسان آموزشی نسبت به بروز تقلب های مشابه در امتحانات پایان ترم خردادماه هشدار می دهند که با ازدحام بسیار بیشتر دانش آموزان برگزار می شود و همچنین کانال های مجازی را به موضوع امتحانات باز می کند و بازار را برای این آزمون ها ایجاد می کند. ابزار جاسوسی داغ تر از همیشه. أن هم در هلی‌ ک به‌ نازر نیمی‌رسد تعریف ترافیل در ایتمانیه هم هم‌ هم‌ هم‌ هم‌ در آن‌ به‌ نازر نیمی‌ به‌ دنبال‌ تفسیر در ایتمانیه‌ هم‌ هم‌ هم‌ هم‌ هم‌ درهای‌ ک‌ به‌ نازر نیمی‌رسد. بنا به‌ کردبیر کل شوری‌ عالی عدیک و پوروش «غلغلک دادن دانش‌آموزان در امتحانات منجر به کسب نمره صفر و گاهی حذف دانش‌آموزان از امتحانات دفعه بعد می‌شود، اما باید بررسی شود که تقلب عمدی یا غیرعمدی است.» تنبیهی که باید دید با شرایطی که در آزمون های امسال وجود دارد، آیا می تواند منجر به حذف تقلب از آزمون شود؟

انتهای پیام