اجتماعی

کمیته امداد از نخبگان این نهاد، به طور ویژه حمایت می‌کند

دوران خبر / قم کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: خدمت به نخبگان برای این نهاد بسیار مهم و با اولویت‌های این نهاد است و ما برای این مأموریت بزرگ، کمیته خاص نخبگان راه‌اندازی کرده‌ایم.

مراسم ملی دختران ماه، با حضور 27 نفر از دختران نخبه و استعداد برتر تحت حمایت کمیته امداد سراسر کشور، همزمان با آغاز دهه کرامت و میلاد معصومه (س) با سخنرانی رئیس کمیته امداد و حضور جمعی از مدیران کشور و استان قم، در پیغام خطایی شناسایی نشده است.

به گزارش دوران خبر، سید مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد، با اشاره به اعتبار حضرت معصومه (س) گفت: آن حضرت که دختری قهرمان و اهل مبارزه بودند الگوی شخصیتی دختران ما باشند.

وی وجود بارگاه ملکوتی حضرت معصومه (س) را از برکات شهر مقدس قم دانست و اظهار کرد: یکی از کارهای امام (ره) که ترک نمی‌شد، زیارت آن حضرت بود و من هم به شما توصیه می‌کنم از زیارت این بانوی بزرگوار بهره‌مندی معنوی. به زودی میبینمت.

بختیاری با معرفی کتاب «راز موفقیت شخصیت‌های بزرگ» از آیت الله سبحانی برای انتخاب الگوی مناسب نخبگان حاضر در این رویداد آشکار کرد: وصیت‌نامه‌ بزرگانی مانند آیت‌الله بروجردی، آیت‌الله مرعشی نجفی و وصیت نامه الهی سیاسی امام راحل می‌توان برای همه ما به ویژه شما. پیش فرض تنظیم یک مقدار پیش فرض است.

کمیته امداد با اشاره به سوگواری هر ساله مردم در ایام ارتحال حضرت امام (ره) و پانزدهم خرداد افزود: امسال حادثه دلخراش متروپل آبادان نیز به دلیل برخی از بی‌لیاقت‌ها اتفاق افتاد که باعث شد نه تنها مردم آبادان داغدار شوند، بلکه ملت ایران هم شدند. برای فردی که دچار سرماخوردگی و تبخال روی سر خود می شود، غیرمعمول نیست.

وی با اشاره به اینکه پیامبر گرامی اسلام پدر و مادر بزرگوار خود را در کودکی از دست داد بیان کرد: با یتیم شدن آن حضرت، خودِ خداوند حمایت و پشتیبانی از حضرت را به دست گرفت، بی‌مهری به کودکانی که از کمیته امداد بی‌مهری حمایت کردند. این یک است.

رئیس امداد یکی از ماموریت های اصلی این نهاد را خدمت نخبگان و استعدادهای برتر، عنوان و خطاب به نخبگان حاضر در همایش کرد: کمیته خادمین و نوکران شما در کمیته امداد برای ایجاد این یک کمیته خاص نخبگان ساخته شده و توسعه نخبگان است. چیزی به نام مرکز داده وجود ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین علی جعفری، معاون امور فرهنگی کمیته امداد نیز در این همایش با بیان این که رویداد دختران ماه، اولین رویداد اردویی کشور پس از طرح است، گفت: در این رویداد ملی، با مشاوره این نهاد، استقبال بی‌نظیری و با برنامه‌ریزی‌های برگزار شد. اگر می خواهید تفاوت ایجاد کنید، باید سعی کنید موردی را که می خواهید استفاده کنید پیدا کنید.

بازی را به خاطر بسپار

دیدگاهتان را بنویسید