استان ها

گردآوری ایده‌های نوآورانه کنشگران حوزه مدیریت شهری و شهروندی در بندر سیریک

به گزارش دوران خبر، مجید زرهی زاده در حاشیه برگزاری سلسله برنامه های هفته نوآوری جمعی به مناسبت روز جهانی شهرنشینی اظهار داشت: توسعه پایدار منطقه، تمدن ساحلی، سرزمین مکران از اولویت های سال های اخیر است. ، ارشد کیشور و برنامه ریزان توسعه در سطح ملی و با رویکردها، منطقه ای بین المللی (حوضه رودخانه عمان و اقیانوس هند) است و شهر سیریک و بندر سیریک از نظر مدیریت شهری و رونق از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اقتصاد و رفاه ساکنان ساحلی.

وی از شهرستان بندر سیریک واقع در انتهای خط الراس تنگه هرمز به عنوان کریدور ارتباطی و تعامل چند سویه جغرافیای خلیج فارس، سواحل عمان و منطقه فرهنگی مکران یاد کرد. و افزود: این شهر ساحلی کمتر از 60 کیلومتر با جزایر کیشور فاصله دارد که عمان در پروژه های راهبردی دیپلماسی اقتصادی و دیپلماسی شهری بین ایران و عمان باید کارآمد و موثر باشد.

مجید زرهی زاده با اشاره به اینکه شهرستان سیریک یکی از قطب های مهم جغرافیایی این منطقه است، گفت: کندی حرکت، ناهماهنگی ها باعث تاخیر و به تعویق افتادن اجرای برنامه شد.

زرهی زاده تصریح کرد: رویداد جمعیت بندر سیریک در مسیر اختراع نوآوری جمعی رونق زندگی با حمایت شهروندان خلاق از طریق استودیو نوآوری شهری ماموت (MUIS) و با حمایت شهرداری و شورای اسلامی شهر برگزار می شود. از 15 نوامبر شروع می شود و در عصر روز جمعه 20 نوامبر به پایان می رسد.

شهردار بندر سیریک خاطرنشان کرد: گروه مناسبت های هفته نوآوری جمعی در این شهر ساحلی با استقبال گسترده مردم، نخبگان، فعالان اقتصادی و فعالان فرهنگی و جمعی شهرستان سیریک مواجه شد. این رویدادها در دو بخش کارگاه های آنلاین و برنامه های حضوری برگزار شد.

زرهی زاده گفت: ایده اولیه این رویداد ایجاد ساختار تحقیق و توسعه (R&D) در ساختار شهرداری از ابتدای شهریورماه بود و پس از تصویب در شورای اسلامی شهر، سازوکارهای اجرایی آن از طریق تیم مشاور اجرایی شد. از مدیریت شهری دانشگاهی، طراحی و برنامه ریزی بوده است

زرهی زاده تصریح کرد: در این مدل از برنامه ریزی مجدد، ایده های نوین مدیریت شهری و شهروندی جمع آوری می شود تا با روش های علمی به پیشرفت جامعه محلی و منطقه سرعت بخشد، بر اساس اولویت بندی نیازها، این ایده ها حل می شود.مساله فناورانه چالش‌ها در قالب ویرایش بسته‌های سرمایه‌گذاری پرداخته می‌شود و موضوع اصلی این طرح جلب مشارکت جامعه مدنی برای ایجاد و توسعه کسب‌وکارهای پایدار است.

این جایگاه وظیفه بهره گیری از دانش بومی، توسعه مهارت ها و ظرفیت های بومی، کشف شبکه معضلات شهری و در نهایت طراحی راه حل های مشارکتی قابل اجرا و تحقق همراه با نظارت بر اجرای بهینه برنامه ها و ایده ها از موضوعات مهم در اجرای پروژه را بر عهده دارد. سکوی ماندشهر بندر سیریک براشمرد.

زرهی زاده تصریح کرد: در تجارب موفق جهانی برای دستیابی به پیشرفت و توسعه پایدار در حکمرانی محلی، نگاه صحیح به وضعیت موجود با نگاه آینده نگر از طریق ویرایش شبکه مشکلات، اولویت بندی و استخراج چارچوب عملی در قالب از “اقدام برنامه” » بر اساس سرمایه جمعی و برقراری مشارکت مردمی، به عنوان یکی از اعضای مهم مدیریت و رهبری شهرها و روستاهای موفق به شمار می رود.

وی همچنین ایجاد بسته‌های سرمایه‌گذاری با هدف ایجاد بستری برای دستیابی به پیشرفت‌های داخلی، ابداع واردات پایدار و پایبندی به پیوندهای اجتماعی و فرهنگی و الگوهای صحیح حفظ منابع را از اهداف کلیدی رویدادهای نوآوری جمعی و بستر مجموعه بندری مندشهر اعلام کرد. .

شهردار بندر سیریک در پایان گفت: در دو روز اول هفته نوآوری جامعه بندر سیریک (15 و 16 آبان ماه) در مجموع 12 کارگاه آموزشی آنلاین با محوریت موضوعاتی مانند توسعه پایدار جوامع محلی، برندسازی شهری، نوآوری جمعی و بازطراحی جاده راهکارهای پیشرفت، توسعه استارت آپ ها و کسب و کارهای محلی، تدوین تاریخ شفاهی بندر سیریک، نوآوری در تجاری سازی ایده های فرهنگی و اقتصادی با ارائه مباحث علمی و کاربردی توسط کارشناسان و کارشناسان، استانی و کشوری، این قبیل کارگاه های آموزشی در این فرآیند برگزار شد که ایجاد گفت و گو، رسیدن به هم زبانی بین مردم و مدیران شهری در زمینه حل مشکلات خلاقانه و ایجاد سرمایه جمعی برای شهرداری موثر است.

تدوین ایده های نوین مدیریت شهری و شهروندی در بندر سیریک

48