بین الملل

گرما در اسپانیا به مرگ بیش از ۵۰۰ نفر منجر شده است

به گزارش خبرگزاری آنلاین دوران خبر، نخست وزیر اسپانیا روز چهارشنبه به وقت تهران گفت: موج گرمای 10 روزه باعث مرگ بیش از 500 نفر در این کشور واقع در اروپا شده است.

به گزارش روزنامه لوموند، پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا با اشاره به برآورد موسسه بهداشت عمومی اسپانیا مبنی بر مرگ و میر بیش از حد گفت: در جریان این موج گرما بیش از 500 نفر بر اثر چنین اتفاقی جان خود را از دست دادند. آنها جان خود را از دست دادند.”

وی با بیان اینکه اورژانس اقلیمی یک واقعیت است، گفت: از شهروندان می خواهم نهایت احتیاط را به خرج دهند.

اسپانیا درگیر موج گرمایی بوده است که بخش اعظم اروپای غربی را تحت تاثیر قرار داده است و هفته گذشته دمای هوا در برخی مناطق به 45 درجه سانتیگراد رسید و ده ها آتش سوزی را به دنبال داشت.

بر اساس این گزارش، ادامه آتش سوزی در قاره اروپا ناشی از افزایش دمای هوا، آتش نشانان فرانسه، ایتالیا، پرتغال، اسپانیا، یونان و انگلیس آتش سوزی های گسترده و مشکلات فراوانی را برای شهروندان کشورهای یاد شده ایجاد کردند. .

به گزارش خبرگزاری رویترز، جنوب غربی فرانسه شاهد بزرگترین آتش سوزی جنگل ها در بیش از 30 سال گذشته بوده است. در یونان، آتش سوزی ناشی از وزش باد شدید در یک منطقه کوهستانی در نزدیکی خانه‌هایی در حومه آتن، پایتخت یونان رخ داد و مقامات را مجبور به تخلیه حداقل یک منطقه کرد.

اگرچه دمای هوا در اسپانیا و پرتغال تا حدودی کاهش یافت، اما آتش نشانان در هر دو کشور همچنان در حال مبارزه با آتش سوزی های متعدد بودند. بیش از 30 آتش سوزی جنگل نیز بخش هایی از اسپانیا را ویران کرد. در لوساچیو، در شمال غربی استان زامورا، دو نفر جان باختند و سه نفر به شدت مجروح شدند، بیش از 6000 نفر در 32 روستا تخلیه شدند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید