ورزشی

یک سهمیه المپیک غیرمنتظره وزنه‌برداری زنان به ایران رسید

نماینده ساموآ ، دختر وزنه بردار ایرانی پس از خروج از رده بندی به سهمیه المپیک رسید.

به گزارش دوران خبر ، دولت ساموآ به دلیل نگرانی در مورد بیماری عروق بیماری کرونا قلب ، تصمیم گرفته است تنها ورزشکارانی را که در خارج از ساموئل زندگی می کنند به مسابقات المپیک توکیو اعزام کند. به دنبال این تصمیم ، کمیته ملی المپیک ساموآ تأیید کرد که این سه وزنه بردار به المپیک توکیو اعزام نخواهند شد. یکی از این وزنه برداران در دسته سنگین وزن زنان بود که با حذف این بازیکنان از لیست المپیک ، سهمیه المپیک نماینده ایران رقم می خورد.
همه کسانی که در این رده بندی بالاتر از جهانفکریان بودند سهمیه المپیک دریافت کردند و با عزیمت وزنه بردار از ساموآ سهمیه باقیمانده این وزن به کهنفکریان تعلق گرفت.

جهانفکریان اولین وزنه بردار ایرانی است که به المپیک توکیو راه یافته است.
با سهمیه جهانفكریان تعداد زنان ایرانی در المپیك توكیو به یازده نفر می رسد ، تعداد بی سابقه ای از بانوان ورزشكار ایرانی كه در بازی های المپیك شركت می كنند.
البته جهانفكریان پس از اعزام نشدن وی به مسابقات قهرمانی آسیا ، از فدراسیون انتقاد كرد و همین امر باعث شد تا وی بخواهد به كمیته انضباطی بپیوندد و حال باید دید فدراسیون وزنه برداری ایران برای پیوستن كهنفكریان به توكیو چه اقدامی انجام می دهد. بازی های المپیک.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید