عمومی

یک فایده مهم و متفاوت قهوه

قهوه یکی از محبوب ترین و مورد استفاده ترین نوشیدنی ها در جهان است. این نوشیدنی سرشار از ترکیبات مفیدی است که می تواند به ارتقاء سلامتی و محافظت از شما در برابر برخی بیماری ها کمک کند.

به گزارش دوران خبر ، “دوران خبر” همچنین نوشت: ترکیبات موجود در قهوه دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی قوی هستند که می تواند برای سلامتی شما مفید باشد. یافته ها نشان می دهد که کافئین التهاب را در دوران سالمندی کاهش می دهد. تحقیقات قبلی نشان داده بود که کافئین می تواند از بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 جلوگیری کند.

مصرف کافئین میزان بروز التهاب را در افراد 60 تا 90 سال کاهش می دهد. البته تحقیقات زیادی در مورد کافئین و قهوه و ارتباط آنها با سلامتی انجام شده است. برخی مطالعات حتی نشان داده اند که نوشیدن قهوه داغ خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد و سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند.

تحقیقات جدید نشان داده است که کافئین از رشد و تکثیر سلول های التهابی جلوگیری می کند. یک مطالعه طولانی مدت بر روی 114 نفر انجام شد و در حالی که محققان از نتایج خوب مصرف کافئین ناامید شده بودند ، دریافتند که کافئین تأثیر متفاوتی بر گروهی از افراد دارد. این عوارض در افراد 60 تا 89 سال بیشتر شایع بود و مشخص شد که کافئین از التهاب در این افراد جلوگیری می کند. تحقیقات نشان داده است که افراد مسن که کافئین مصرف می کنند ، سالم تر هستند و حتی عمر طولانی تری دارند.

در یک مطالعه ، افرادی که به طور منظم قهوه می نوشیدند علائم التهابی کمتری نسبت به افرادی که به طور نامنظم مصرف می کردند ، داشتند. علاوه بر این ، بررسی 15 مطالعه دیگر در مورد تأثیر قهوه ، کافئین و مشتقات آن بر نشانگرهای التهابی نشان داد که مصرف کم ، متوسط ​​و زیاد قهوه دارای اثرات ضد التهابی است.

نوشیدن قهوه ، حتی در مقادیر کم ، به کاهش التهاب کمک می کند. همچنین خطر برخی بیماری ها مانند دیابت نوع 2 ، بیماری های قلبی و شاید برخی از انواع سرطان را کاهش می دهد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید