فرهنگ و هنر

۲۵۰ هزار نفر از جشنواره اقوام ایران‌زمین بازدید کردند

دوران خبر/گلستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: تحلیل و بررسی سامانه پیام رسان مستقر در جشنواره نشان می دهد که تعداد دقیق و رسمی بازدیدکنندگان با احتساب تمامی اپراتورهای تلفن همراه 250 هزار نفر است.

محمدجواد سواری در گفت و گو با دوران خبر درباره برگزاری موفق جشنواره ملل ایران به میزبانی استان گلستان اظهار کرد: خوشبختانه پنجمین جشنواره فرهنگ و اقتصاد ملت های ایران با حضور تمامی دستگاه های اجرایی برگزار شد. ، ارتش و سازمان های جوانان.

وی ادامه داد: جشنواره ملت ها در شرایطی برگزار شد که دشمنان با تمام توان تلاش می کنند ایران را ناامن جلوه دهند و از فضای اخیر کشور سوء استفاده کنند و فعالیت جامعه در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان به تعداد بازدیدکنندگان از جشنواره ملل گلستان اشاره کرد و افزود: در پانزدهمین دوره این جشنواره، شرکت مخابرات گلستان طرح جدیدی را معرفی و سامانه پیام رسان را در محل برگزاری این جشنواره نصب کرد. جشنواره ای که بر اساس آن هر گوشی وارد شده است پیامی به جشنواره ارسال می شود تا در نهایت تعداد بازدیدکنندگان جشنواره ملل مشخص شود البته اگر فردی پنج بار در جشنواره حضور داشته باشد سامانه اعلام خواهد کرد. فقط یک بار حضور فرد را ضبط کنید.

ثوری افزود: در گزارش های قبلی خود تعداد بازدیدکنندگان از جشنواره ملل را 110 تا 120 هزار نفر عنوان کردم که این اپراتور ابتدا از جشنواره ملل گلستان بازدید کرد.

وی تاکید کرد: با احتساب تعداد بازدیدکنندگان سایر اپراتورهای تلفن همراه می توان گفت: تعداد بازدیدکنندگان از پانزدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ و اقتصاد ملت های ایران به 250 هزار نفر رسیده است. “

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان با اشاره به اینکه هنرمندانی از مناطق مختلف 30 استان کیشور از جمله موسیقی سنتی، صنایع دستی، غذاهای سنتی و بازی های بومی محلی در جشنواره ملل ایران حضور داشتند، تاکید کرد: 300 هنرمند در این دوره از جشنواره حضور پیدا کرد.

سیوری گفت: مراسم عقد سنتی 14 زوج از ملیت های مختلف از دیگر برنامه های جشنواره ملل ایران است.

وی به گلایه برخی از شهروندان در خصوص مشکلات و چالش های بهداشتی در محیط جشنواره ملل اشاره کرد و گفت: این مشکلات ناشی از ضعف زیرساختی محل برگزاری جشنواره و اداره ویژه ای است که متولی آن است. برای برپایی نمایشگاه باید به رفع نواقص موجود پرداخته شود که اگر در دوره های بعدی این نواقص برطرف نشود به سمت ایجاد سازهای مدرن نمایشگاهی حرکت خواهیم کرد.

انتهای پیام/