عمومی

30 هزار تن زیتون در طارم برداشت می شود – خبرگزاری آنلاین | ایران و اخبار جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین مجتبی اسکندری گفت: برداشت زیتون در طارم از نیمه دوم شهریور آغاز شد و تا پایان آنلاین ادامه دارد و این منطقه با بیش از 20 درصد سطح زیر کشت و 40 درصد تولید زیتون در رتبه نخست کشور قرار گرفت. در تولید این محصول و این محصول دارای بالاترین سطح کشت در بین محصولات باغی و کشاورزی شهرستان طارم است.

وی گفت: سطح زیتون کاری در طارم بیش از 20 هزار و 500 هکتار است که از این میزان 16 هزار هکتار باغ و 4500 هکتار آن باغات بایر و جوان است.

مدیر جهاد کشاورزی ، کشاورزی گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از 30 هزار تن زیتون در این شهرستان برداشت شود که 80 درصد آن یا حدود 24 هزار تن آن برای کنسرو زیتون استفاده و برداشت می شود. ۱،۰۰۰ برای درآمد امسال حاصل از برداشت زیتون یک میلیارد تومان پیش بینی شده است.

اسکندری تأکید کرد: هفت هزار کشاورز طارمی زیتون برداشت می کنند که از این تعداد در مجموع روزانه 300 هزار نفر زیتون جمع آوری و کسب درآمد می کنند.

وی افزود: زیتون این شهرستان نیز به استانهای همجوار تحویل داده می شود و زیتون زیتون ، روغن ، شنگا ، مار و گلوله زیتون از ارقام داخلی این محصول است. عملکرد بالایی با منطقه دارد و در این منطقه در حال گسترش است.

دیدگاهتان را بنویسید