بین الملل

COVID-۱۹ خطر ابتلا به سایر عفونت‌ها را افزایش می‌دهد/ افزایش مقاومت میکروب‌های COVID-۱۹ در اثر استفاده گسترده از آنتی‌بیوتیک+عکس

عفونت با SARS-CoV-2 یا ویروس همه گیر COVID-19 می تواند تعداد گونه های باکتریایی را در روده فرد کاهش دهد. این کاهش در تنوع میکروبیوم محیطی را برای رشد میکروب های خطرناک ایجاد می کند.

این مطالعه بر این درک استوار است که در دهه‌های اخیر، استفاده گسترده از آنتی‌بیوتیک‌ها برای مبارزه با عفونت‌ها با باکتری‌های عامل بیماری، گونه‌هایی را که در برابر داروهای موجود آسیب‌پذیر هستند، حذف کرده و گونه‌های بیشتری را به آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم کرده است. علاوه بر این، اختلالات در نسبت باکتری های روده قبلا با کووید-19 شدیدتر مرتبط بوده است.

دکتر کن کادول گفت: «یافته‌های ما نشان می‌دهد که عفونت کروناویروس مستقیماً در تعادل سالم میکروب‌ها در روده اختلال ایجاد می‌کند و بیماران را در معرض خطر بیشتری در این فرآیند قرار می‌دهد.»

با این حال، به گفته محققان، هنوز مشخص نیست که کدام اولین بوده است. آیا عفونت کروناویروس میکروبیوم روده را مختل می کند یا روده ضعیف بدن را در برابر ویروس آسیب پذیرتر می کند؟ به نظر می رسد مطالعه جدید از توضیح قبلی حمایت می کند. تحقیقات جدید همچنین نشان می‌دهد که سویه‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک می‌توانند به جریان خون فرار کنند و بیماران را در معرض خطر بیشتری برای عفونت‌های ثانویه تهدید کننده زندگی قرار دهند.

این مطالعه شامل 96 مرد و زن بود که در سال 2020 به دلیل COVID-19 در شهر نیویورک و نیوهون، کانکتیکات بستری شده بودند و توسط محققان دانشکده پزشکی NYU Grossman هدایت شد.

تصویر میکروبیوم روده انسان

(تصویر میکروبیوم روده انسان)

نتایج نشان داد که اکثر بیماران تنوع میکروبیوم روده کمی داشتند و یک چهارم کامل آن تحت سلطه یک نوع باکتری بود. در همان زمان، جمعیت چندین میکروب، از جمله سویه‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک، افزایش یافت که احتمالاً به دلیل استفاده گسترده از آنتی‌بیوتیک‌ها در اوایل همه‌گیری بود.

در 20 درصد بیماران، این باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک که در روده یافت می‌شوند نیز به جریان خون مهاجرت کرده‌اند.

نویسندگان این مطالعه خاطرنشان می‌کنند که تحقیقات بیشتری برای کشف اینکه چرا این گروه در معرض خطر بیشتری برای عفونت ثانویه بودند در حالی که دیگران محافظت می‌شدند، مورد نیاز است.

دکتر کن کادول، نویسنده ارشد این مطالعه و یک میکروبیولوژیست، گفت: «یافته‌های ما نشان می‌دهد که عفونت کروناویروس مستقیماً در تعادل سالم میکروب‌ها در روده اختلال ایجاد می‌کند و بیماران را در معرض خطر قرار می‌دهد.»

کادول می‌افزاید: اکنون که منبع این عدم تعادل باکتریایی را کشف کرده‌ایم، پزشکان می‌توانند بهتر بیماران کرونایی را که بیشتر در معرض خطر عفونت ثانویه خون هستند، شناسایی کنند.

Jonas Schluter گفت: نتایج ما نشان می‌دهد که چگونه میکروبیوم روده و بخش‌های مختلف سیستم ایمنی ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند. عفونت در یکی می تواند منجر به اختلالات جدی در دیگری شود.

کادول، استاد دپارتمان میکروبیولوژی و همچنین می‌گوید: مطالعه جدید اولین مطالعه‌ای است که نشان می‌دهد عفونت با ویروس کرونا به تنهایی و نه استفاده اولیه از آنتی‌بیوتیک‌ها برای درمان بیماری، همانطور که دیگر متخصصان فکر می‌کردند، به میکروبیوم روده آسیب می‌زند. دارو.

او می افزاید که این مطالعه همچنین اولین شواهدی را ارائه می دهد که نشان می دهد همان باکتری در روده نیز می تواند وارد جریان خون بیماران شود و باعث عفونت های خطرناک شود.

برای این تحقیق، محققان ابتدا ده‌ها موش را به ویروس کرونا آلوده کردند و ترکیب گونه‌های باکتریایی را در نمونه‌های مدفوع آن‌ها تجزیه و تحلیل کردند. این مرحله به آنها اجازه داد تا بفهمند که آیا کروناویروس می‌تواند به طور مستقیم میکروبیوم را مستقل از بستری شدن و درمان مختل کند.

سپس، نمونه‌های مدفوع و آزمایش‌های خون از بیماران COVID-19 در بیمارستان‌های NYU Langone Health و دانشگاه Yale برای ارزیابی ترکیب میکروبیوم روده و وجود عفونت ثانویه جمع‌آوری شد. اگر هر گروهی از باکتری ها اکثریت باکتری های ساکن روده را تشکیل می دادند، غالب در نظر گرفته می شدند.

جوناس شلوتر، نویسنده ارشد این مطالعه، استادیار دپارتمان میکروبیولوژی در دانشگاه لانگون و یکی از اعضای مؤسسه ژنتیک سیستم می‌گوید: نتایج ما نشان می‌دهد که چگونه میکروبیوم روده و بخش‌های مختلف سیستم ایمنی ارتباط نزدیکی با هم دارند. عفونت در یکی می تواند منجر به اختلالات جدی در دیگری شود.

Schluter هشدار می دهد که از آنجایی که بیماران انواع مختلفی از درمان ها را برای بیماری خود دریافت کردند، این تحقیق نمی تواند تمام عواملی را که ممکن است در مختل کردن میکروبیوم آنها و بدتر شدن بیماری آنها نقش داشته باشد، به طور کامل توضیح دهد.

به گفته Schluter، این تیم قصد دارد در مطالعه بعدی بررسی کند که چرا گونه‌های میکروبی خاص در طول COVID-19 بیشتر از روده فرار می‌کنند. محققان می گویند که آنها همچنین قصد دارند چگونگی تعامل میکروب های مختلف را مطالعه کنند که ممکن است به این مهاجرت به جریان خون کمک کند.

انتهای پیام/