عمومیکسب و کارهای برتر روز

ارورهای ماشین لباسشویی بکو

جدول ارور لباسشویی بکو

به منظور دسترسی آسان کاربران، فهرست ارورهای ماشین لباسشویی بکو (Beko) و علت احتمالی هر کدخطا در جدول زیر گردآوری شده است. در صورتی که دانش و تخصص کافی در زمینه تعمیرات ندارید، برای رفع این ایرادات، از یک تکنسین کمک بگیرید.

کد خطای ماشین لباسشویی بکو علت احتمالی
E1 ایراد در سیم‌کشی ترمیستور
E2 خراب شدن هیتر
E3 ایراد در هیتر لباسشویی بکو یا رله برد کنترل
E4 وجود مشکل در سیستم آبرسانی دستگاه
E5 عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی
E6 وجود نقص فنی در موتور لباسشویی
E7 خراب شدن سنسور سطح
E8 عدم آبگیری لباسشویی
E9 و E10 ایراد در قفل درب
E11 ایراد در موتور
E17 وجود حجم زیادی کف در ماشین لباسشویی
E18 بار نامتعادل در دیگ دستگاه

نحوه برطرف کردن ارورهای ماشین لباسشویی بکو

سیستم کدهای خطای بکو بسیار ساده است به این ترتیب که تمامی ‌ایرادات این دستگاه به صورت کدهای E1 تا E18 نمایش داده می‌شوند. چنانچه در مورد غالب کدهای خطا صادق است، برخی کدها را می‌توان به راحتی برطرف کرد و برای برخی دیگر لازم است از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

ارور E1

این ارور لباسشویی بکو نشان می‌دهد که یک خطای NTC در دستگاه تشخیص داده شده است. این احتمال وجود دارد که سیم‌کشی ترمیستور در دستگاه دچار ایراد شده باشد.

 • ترمیستور و اتصالات را در لباسشویی Beko بررسی کنید.
 • اهم سنج باید 4700 اهم را در دمای 25 درجه سانتی‌گراد نشان دهد.

ارور E2 ماشین لباسشویی بکو

ارور E2 ماشین لباسشویی بکو نشان می‌دهد که هیتر دچار مشکل شده است. به احتمال زیاد مشکل سیم کشی رخ داده و ممکن است به کمک راهنمای فارسی ماشین لباسشویی بکو بتوانید مشکل را برطرف کنید. با این حال، توصیه می‌شود از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

ارور E3

این ارور هم مربوط به هیتر لباسشویی است به این معنا که یک جریان ثابتِ گرما وجود دارد. برای برطرف کردن این کدخطا باید رله برد کنترل در هیتر مورد بررسی قرار بگیرد.

ارور E4 لباسشویی بکو

این کد خطا چند مشکل بالقوه متفاوت را شامل می‌شود اما همه این مشکلات در نهایت مرتبط با پر نشدن آب در لباسشویی هستند. در برخی موارد، رفع این ارور لباسشویی بکو آسان است.

 • ممکن است درب لباسشویی مشکلی داشته باشد و مانع پر شدن آب شود.
 • یا ممکن است مشکل پیچیده‌تری مثل خرابی شیر آب یا سیم کشی رخ داده باشد.

کد خطای E5 ماشین لباسشویی بکو

این ارور ماشین لباسشویی بکو نشان می‌دهد که مشکل تخلیه آب در این دستگاه رخ داده است. ، می‌تواند در اثر مشکل ساده‌ای چون رخ دادن انسداد در فیلتر پمپ تا مشکلات پیچیده‌تری مثل رخ دادن ایراد در برد کنترل باشد.

ارور لباسشویی بکو، کد خطای E6

کد خطای E6 به این معناست که موتور دستگاه دچار مشکل شده است. احتمالاً در طول چرخه شستشو متوجه تکان‌های شدید لباسشویی بکو خواهید شد. برای از یک تکنسین راهنمایی بگیرید.

ارور E7 لباسشویی بکو

ارور E7 لباسشویی بکو نشان می‌دهد که مشکلی در سنسور سطح تشخیص داده شده است. یکی از علائم رایج چنین مشکلی این است که ماشین لباسشویی هر بار که می‌خواهید آن را راه اندازی کنید خالی از آب می‌شود. در برخی موارد ممکن است اصلا چرخه شروع نشود.

ارور E8

اگر ماشین لباسشویی در بازه زمانی معین فرایند آبگیری را انجام ندهد، این کدخطا نمایش داده می‌شود. برای رفع مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

 1. اطیمنان از سالم بودن شیلنگ لباسشویی و عدم خمیدگی و پارگی آن
 2. تمیز بودن فیلتر ماشین لباسشویی
 3. عدم انسداد و گرفتگی پمپ تخلیه
 4. باز بودن شیر ورودی آب

ارور E9 لباسشویی بکو

کد خطای E9 نشان می‌دهد که قفل درب ماشین لباسشویی مشکل دارد. این احتمال وجود دارد که مشکل درب ساده باشد و رفع آن نیز کار چندانی نداشته باشد. با این حال احتمال بروز یک مشکل پیچیده‌تر نیز وجود دارد. از این رو در صورتی که نمی‌دانید چه کاری باید انجام دهید یا نمی‌توانید مشکل را تشخیص بدهید، از یک مرکز معتبر کمک بگیرید.

ارور E10

این ارور ماشین لباسشویی بکو زمانی نشان داده می شود که مشکلی در قفل درب لباسشویی وجود داشته باشد. برای رفع کدخطا باید قفل درب، زبانه و میکروسوئیچ مورد بررسی قرار بگیرد.

ارور لباسشویی بکو، کد خطای E17

ارور E17 نشان می‌دهد که حجم زیادی کف در ماشین لباسشویی شناسایی شده است. خوشبختانه این مشکل را می‌توانید به تنهایی با پاک کردن کف و اجرای چند چرخه آبکشی برطرف کنید. این مشکل می‌تواند ناشی از مواد شوینده بی کیفیت یا قرار دادن حجم زیادی از لباس در دیگ شستشو باشد.

ارور E18

کد خطای E18 لباسشویی بکو به این معناست که بار به صورت متعادل در دیگ شستشو توزیع نشده است. خوشبختانه این ارور را می‌توانید با متوقف کردن چرخه شستشو، قرار دادن مجدد لباس‌ها و سپس راه اندازی لباسشویی بر طرف کنید.

کلام پایانی

بکو برندی باکیفیت از کشور ترکیه است که لوازم خانگی متنوعی را تولید و به بازار عرضه می‌کند. یکی از محصولات این برند که به دلیل کیفیت بالا طرفداران زیادی دارد، ماشین لباسشویی است. نکته حائز اهمیت اینکه، هر محصولی صرف نظر از کیفیتی که دارد دیر یا زود ممکن است دچار ایراداتی بشود. فهرست ارورهای ماشین لباسشویی بکو و نحوه رفع آنها در این مقاله بیان شد تا بتوانید هنگام بروز مشکل بهترین اقدام را انجام دهید.

سوالات متداول

این ارور ماشین لباسشویی بکو نشان می‌دهد که مشکل تخلیه آب ددیدگاه و تجربیات شما برای ما ارزشمند است!

شما می توانید با به اشتراک گذاشتن دیدگاه و تجربیات خود در انتهای مقاله ارور ماشین لباسشویی بکو به گفتمان آنلاین با تعمیرکاران آی پی امداد و دیگر کاربران بپردازید.

در این مقاله روش تعمیر ماشین لباسشویی بکو به کمک کدهای خطای ماشین لباسشویی بکو که بر روی صفحه نمایش نمایش داده می شود، ذکر شده اند. ارور ماشین لباسشویی بکو به شما و تعمیرکاران کمک می کند که سریعتر به مشکل ایجاد شده در لباسشویی پی ببرید. کدهای خطا لیست شده است تا شما با مشاهده هر کدام از این کدهای خطا بر روی دستگاه خود متوجه علت ارور و روش تعمیر شوید.

مهم نیست که چقدر یک لباسشویی با کیفیت باشد، ارور همیشه دیر یا زود در لوازم خانگی برقی رخ می دهد. با این حال، خبر خوب در مورد ماشین های لباسشویی بکو این است که کدهای ارور ماشین لباسشویی بکو به شما اجازه می دهند تا به راحتی ارور بوجود آمده و علت آن را شناسایی کنید.

نمایندگی تعمیرات لباسشویی بکو در تهران تمام کدهای خطای ماشین لباسشویی بکو را برای شما فراهم کرده است تا شما و تعمیرکاران مجرب به راحتی بر اساس اروری نمایش داده شده علت و رفع ارور و روش تعمیر لباسشویی بکو در اصفهان را شناسایی کنید. با استفاده از خدمات می توانید تا 75 % در هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی بکو صرفه جویی داشته باشید.

کد خطا و ارور کولر ماشین لباسشویی بکو

آی.پی امداد، نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی بکو در تهران آماده خدمت رسانی 24 ساعته به شما مشتریان عزیز در تمامی نقاط ایران است. در صورت خراب شدن لباسشویی بکو یا مواجه شدن با کدهای خطا لباسشویی بکو و نیاز به تعمیر با نمایندگی بکو تماس بگیرید و تعمیر ماشین لباسشویی بکو خود را به تعمیرکاران آی.پی امداد بسپارید.

سیستم کدهای ارور ماشین لباسشویی بکو بسیار ساده است و کدهای ارور ماشین لباسشویی بکو از E1 تا E18 دسته بندی می شوند. اگر شما خودتان می توانید ارور بوجود آمده را برطرف کنید، شما فقط باید دکمه شروع را برای پاک کردن اروری بوجود آمده نگه دارید.

به یاد داشته باشید اگر شما نمی توانید ارور ماشین لباسشویی بکو را برطرف کنید یا به اندازه کافی برای تعمیر ماشین لباسشویی بکو اعتماد به نفس ندارید، آی.پی امداد، نمایندگی تعمیرات لباسشویی بکو، می تواند به شما کمک کند!
مجموعه آی پی امداد به عنوان نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی بکو با شعبات مختلف در سراسر تهران بزرگ آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

علت ارور E1 ماشین لباسشویی بکو

ارور علت ارور و نحوه رفع آن
E1
 • ارور E1 به این معنا است که ارور NTC در ماشین لباسشویی شناسایی شده است.
 • این بدان معنی است که سیم کشی ترمیستور در ماشین لباسشویی مشکل دارد.
 • شما می توانید ترمیستور را بررسی کنید و اتصالات را در لباسشویی تست کنید.
 • اهم سنج باید 4700 اهم را در دمای 25 درجه سانتیگراد بخوانید.

دلیل کد ارور E2 لباسشویی بکو

ارور علت ارور و نحوه رفع آن
E2
 • ارور E2 به این معنا است که در هیتر مشکلی وجود دارد.
 • این ارور به احتمال زیاد به دلیل اشکال در سیم کشی رخ می دهد
 • با کمک راهنمای فارسی لباسشویی بکو شما ممکن است بتوانید این ارور را برطرف کنید.

کد خطای E3 لباسشویی بکو

ارور علت ارور و نحوه رفع آن
E3
 • ارور E3 به هیتر در ماشین لباسشویی مربوط است.
 • این بدان معنا است که جریان ثابتی از گرما وجود دارد.
 • شما باید رله برد کنترل کننده را در هیتر بررسی کنید.

علت هشدار ارور E4 ماشین لباسشویی بکو

ارور علت ارور و نحوه رفع آن
E4
 • ارور E4 چندین مشکل متفاوت را در لباسشویی شامل می شود،
 • اما همه این ارورها به این واقعیت مربوط می شوند که ماشین لباسشویی بکو شما با آب پر نمی شود.
 • این ارورها در بعضی موارد می توانند به آسانی برطرف شوند.
 • این ارور ممکن است باعث شود که درب لباسشویی متراکم شود
 • و یا آن می تواند مشکل پیچیده تری نسبت به دریچه آب یا سیم کشی باشد.

دلیل آلارم E5 ماشین لباسشویی بکو

ارور علت ارور و نحوه رفع آن
E5
 • ارور E5 به معنا این است که مشکل تخلیه در لباسشویی وجود دارد.
 • این ارور ماشین لباسشویی می تواند توسط مسائل مختلفی نظیر انسدادهای ساده در فیلتر پمپ تا مشکلات پیچیده تر درمورد برد کنترلی ایجاد شود.
 • پمپ تخلیه، شینگ تخلیه و همینطور برد الکترونیکی را بررسی نمایید.

بررسی مشکل ارور E6 لباسشویی بکو

ارور علت ارور و نحوه رفع آن
E6
 • ارور E6 به معنای این است که با مشکل مواجه شده است.
 • شما احتمالاً متوجه پرش ها و تکان های لباسشویی هنگام شستشو لباس ها شده اید.
 • موتور لباسشویی را بررسی نمایید. در صورت داشتن خارن، خارن را و در صورت داشتن تاخو، تاخو را تعویض نمایید.

کد ارور E7 لباسشویی بکو

ارور علت ارور و نحوه رفع آن  
E7
 • ارور E7 به معنای این است که سنسور سطح شناسایی شده است،
 • یکی از نشانه های هشدار مشترک این واقعیت است که ماشین لباسشویی آب را خالی می کند هر زمانی که تلاش می کنید آن را روشن کنید.
 • در بعضی موارد آن ممکن است یک چرخه را به طور کلی آغاز نکند و به یک تکنسین از نمایندگی مرکزی لباسشویی بکو برای بررسی سنسور نیاز است.