بین الملل

اسرائیل تلویحا علیه حزب الله اعلام جنگ کرد

تنش در جبهه جنوبی لبنان و شمال فلسطین اشغالی هنوز ادامه دارد و حزب‌الله لبنان از اجرای عملیات‌هایی علیه ارتش رژیم صهیونیستی و پایگاه‌های آن خبر می‌دهد.

به گزارش دوران خبر، در همین رابطه یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی شد، «به زودی اقدام خواهیم کرد، بر این اساس نیروها در شمال تقویت خواهند شد.»

همچنین گالانت به سربازهایی که در نزدیکی مرزها با غزه مستقر هستند، اعلام کرد که به زودی از آنجا به شمال منتقل می‌شوند. وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه نیز گفت سربازان ذخیره جهت آمادگی برای عملیات آتی، پایگاه‌های خود را ترک خواهند کرد.

او پیشتر تاکید کرده بود که تل‌آویو به دنبال جنگ با حزب‌الله لبنان نیست اما برای هرگونه تغییری در شمال آمادگی دارد.

هرتزی هالوی، رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی پیشتر گفت که احتمال جنگ در جبهه مرزهای شمالی با لبنان از گذشته بیشتر است.

در همین حال حزب‌الله لبنان دوشنبه مسوولیت ۱۲ حمله به پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی در نزدیکی مرزها را بر عهده گرفت.

از زمان آغاز جنگ در غزه مرزهای یاد شده شاهد درگیری‌های پراکنده میان حزب‌الله لبنان و اشغالگران صهیونیست است. سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان نیز در این خصوص اعلام کرد که جبهه لبنان جبهه‌ای برای حمایت از غزه است.

311311

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای طبیعی و محیط زیستی جهانی. با استفاده از دانش در حوزه محیط زیست و تغییرات آب و هوا، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم. با تمرکز بر اثرات رویدادهای طبیعی بر جوامع، نقشه‌ای کامل از تغییرات زمین را برای شما می‌کشم.