عمومی

افتتاح و آغاز عملیات ۷۸ پروژه برق رسانی در مازندران – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، کوروش موسوی تاکامی صبح چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: در آستانه سفر دوم ریاست جمهوری آیت الله رئیسی به این دو استان، عملیات اجرایی و افتتاح ۷۸ پروژه مهم برق رسانی با اعتباری بالغ بر ۲۱ هزار میلیارد تومان آغاز می‌شود.

وی با اشاره به همزمانی این رویداد با دومین دور سفرهای استانی رئیس جمهور، این اقدام را گامی مهم در راستای تحقق عدالت اجتماعی و توسعه پایدار در منطقه دانست.

موسوی تاکامی در تشریح جزئیات این پروژه‌ها اظهار داشت: ۳۸ پروژه جدید با اعتباری بالغ بر ۱۶ هزار میلیارد تومان در طرح‌های مختلف از جمله احداث پست‌ها و خطوط انتقال و فوق توزیع این استان عملیات اجرایی آنها آغاز خواهند شد که با بهره برداری از این پروژه‌ها به ظرفیت ایستگاه‌های انتقال چهار هزار و ۷۲۵ مگاولت آمپر و به طول خطوط انتقال ۸۷۴ کیلومتر مدار اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: امید است تا با سرمایه گذاری بخش خصوصی، ظرف دو سال ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های تجدیدپذیر و تولید پراکنده حداقل دوبرابر می‌شوند.

تاکامی گفت: علاوه بر پروژه‌های ذکر شده، ۴۰ پروژه دیگر نیز که پیش از این به مرحله اتمام رسیده بودند، در این سفر به طور رسمی افتتاح خواهند شد و این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان، شامل احداث پست و خطوط انتقال و فوق توزیع است که ۹۴۰ مگاولت آمپر به ظرفیت ایستگاه‌های انتقال و فوق توزیع نیروی برق این استان و ۲۰۹ کیلومتر مدار به طول خطوط انتقال دیار علویان اضافه شده است.

تاکامی ابراز امیدواری کرد که با تقویت و افزایش ظرفیت خطوط تبادلی بین استانی انتقال نیروی برق، احداث خطوط تبادلی جدید با استان‌های همجوار، تبادل انرژی برق را با استان‌های همجوار نظیر قزوین، تهران، گیلان، سمنان و خراسان افزایش دهد.