اقتصادی

اقتصاد آلمان به پرتگاه رسید

فعالیت تجاری آلمان با بیشترین کاهش از ماه مه ۲۰۲۰ مواجه شده است.

به گزارش دوران خبر، یک نظرسنجی نشان داد که فعالیت تجاری آلمان در ماه اگوست با سریع‌ترین سرعت در بیش از سه سال اخیر کاهش یافته است. شاخص مدیران خرید آلمان که توسط S&P Global گردآوری شده است، از ۴۸.۵ جولای به ۴۴.۷ سقوط کرد که به پایین‌ترین سطح خود از ماه مه ۲۰۲۰ رسید و انتظارات تحلیلگران را برای ۴۸.۳ برآورده نکرد. این شاخص برای دومین ماه متوالی زیر سطح ۵۰ بود.

شاخص ترکیبی مدیران خرید که بخش‌های خدمات و تولید را دنبال می‌کند و مجموعاً بیش از دو سوم اقتصاد آلمان را تشکیل می‌دهند.

د لا روبیا، اقتصاددان ارشد بانک تجاری هامبورگ گفت: «هر گونه امیدی که بخش خدمات ممکن است اقتصاد آلمان را نجات دهد، از بین رفته است. » در عوض، بخش خدمات در حال پیوستن به رکود در تولید است که به نظر می‌رسد در سه ماهه دوم آغاز شده است.

فعالیت تجاری در بخش خدمات برای اولین بار در هشت ماه گذشته کاهش یافت و از ۵۲.۳ به ۴۷.۳ کاهش یافت که پایین‌ترین سطح در ۹ ماه گذشته را نشان می‌دهد.

بر اساس گزارش رویترز، این نظرسنجی نشان داد که شاخص مدیران خرید تولیدی از ۳۸.۸ در ماه جولای به ۳۹.۱ در ماه آگوست افزایش یافت، اما در محدوده انقباض باقی ماند. افزایش فشارهای تورمی ناشی از افزایش سریع هزینه و قیمت در بخش خدمات بود.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.