امدادرسانی بدون هلال احمر با مشکل مواجه می شود

رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در ماده ۱۴ قانون مدیریت بحران، سازمان‌های زیادی هستند اما اصلی ترین سازمان، هلال احمر است که اگر نباشد امدادرسانی با مشکل مواجه می شود.

به گزارش دوران خبر، محمدحسن  نامی امروز در مراسم گرامیداشت روز هلال احمر گفت: کشور ما با بیش از یک میلیون کیلومتر وسعت، بیشترین مخاطرات و سوانح انسان ساز را در دنیا دارد. از ۶۴ رخداد شناخته شده در دنیا، ۴۴ مورد در کشور ما رخ داده است و مهم ترین آن سیل و زلزله فرونشست و… است.

وی ادام داد: اگر جمعیت هلال احمر که پیش قراول کمک به مردم است نبود ما در کمک رسانی مشکلات بسیار پیدا می کردیم. من عادت کرده ام که امدادگران هلال احمر را در اولین صنحه های هر حادثه ای ببینم.

نامی گفت: در حقیقت جمعیت هلال احمر با فاکتورهای مردم‌باوری، مردم یاوری، مردم داوری و به عنوان سفیران رفعت، مهربانی، پشتیبانی و فداکاری برای همه جهان هستند و در مجامع بین المللی نیز این مسئله صحت دارد.

رییس سازمان مدیریت بحران ادامه داد: من به وجود این نهاد افتخار می‌کنم و همیشه خودم را خادم شما می دانم. از تک‌تک شما عزیزان قدرانی میکنم و این روز جهانی را به شما تبریک می گویم.

انتهای پیام