علمی و پزشکی

اپل به گرد پای سامسونگ هم نرسید

هند یکی از مهم‌ترین و پول‌سازترین بازارها برای برندهای گوشی‌ساز به‌شمار می‌رود. شیائومی در سال ۲۰۲۲ بالاتر از همه به‌عنوان پرفروش‌ترین برند گوشی‌های هوشمند در هند شناخته شد. براساس آمار شرکت تحقیقاتی Canalys، سامسونگ در سال ۲۰۲۳ صدر جدول بازار موبایل هند را کسب کرده است.

سامسونگ در سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۲۳ با فروش ۷٫۶ میلیون گوشی در هند، ۲۰ درصد از بازار هند را در دست داشت و درمقایسه‌با سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۲۲، رشد ۱۴ درصدی را تجربه کرد. شیائومی در سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۲۳ با فروش ۷٫۲ میلیون گوشی، ۱۸ درصد از سهم بازار، ویوو با ۷ میلیون گوشی ۱۸ درصد از سهم بازار، برند ریلمی با ۴٫۲ میلیون گوشی ۱۲ درصد و اوپو با ۳٫۷ میلیون گوشی نزدیک به ۱۰ درصد از سهم بازار هند را در دست گرفتند.

بیشتر بخوانید:

به‌طورکلی، بازار موبایل هند در سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۲۳ رشد ۲۰ درصدی را درمقایسه‌با سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۲۲ شاهد بود. سامسونگ در سال ۲۰۲۳، ۲۸٫۴ میلیون گوشی در هند فروخت که افت ۱ درصدی فروش را درمقایسه‌با سال ۲۰۲۲ نشان می‌دهد. ویوو نیز با فروش ۲۸٫۶ میلیون گوشی ۳ درصد درقیاس‌با فروش سال ۲۰۲۲ خود در بازار هند پیشرفت کرد.

فروش گوشی شیائومی در بازار هند درمقایسه‌با سال ۲۰۲۲، ۱۵ درصد کاهش پیدا کرد و به ۲۵٫۱ میلیون در سال ۲۰۲۳ رسید. ریلمی با افت فروش ۱۶ درصدی درمقایسه‌با سال ۲۰۲۲، پرونده‌ی فروش گوشی‌هایش در هند را در سال ۲۰۲۳ با ۱۷٫۴ میلیون گوشی بست.

بازار گوشی‌های هوشمند هند در سال ۲۰۲۳ درمقایسه‌با سال قبل ۲ درصد کاهش داشت. فروش کلی گوشی‌های هوشمند در هند به ۱۴۸٫۶ میلیون دستگاه افت کرد که کمتر از ۱۵۱٫۶ میلیون دستگاه فروخته‌شده در سال ۲۰۲۲ است.

سیاست همه‌جانبه‌ی سامسونگ برای فروش گوشی‌های پرچم‌دارش جواب داد. گوشی‌های گلکسی S23 و گلکسی S23 پلاس و گلکسی S23 اولترا ۱٫۴ برابر فروش بیشتری از گوشی‌های گلکسی S22 و گلکسی S22 پلاس و گلکسی S22 اولترا در هند داشتند.

گوشی سامسونگ مدل گلکسی S23 FE به‌لطف تخفیف‌های جذاب و قیمت مقرون‌به‌صرفه‌تر از قیمت گوشی های برندهای دیگر به‌فروش سامسونگ در هند کمک زیادی کرد.

سانیام چاروسیا، تحلیلگر ارشد شرکت تحقیقاتی Canalys، گفت: «اپل با عرضه‌ی آیفون ۱۵، آیفون ۱۵ پلاس، آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس در جشن دیوالی هند توانست در فروش ۵۰ درصدی سال ۲۰۲۳ خود در سه‌ماهه‌ی چهارم سال سهیم باشد.»

تخفیف‌های اپل برای آیفون‌ های سری ۱۴ و ۱۳ یکی از دلایل تصاحب ۷ درصد از بازار موبایل هند برای اپل شد. سامسونگ با عرضه‌ی موفق گلکسی S24 و گلکسی S24 پلاس و گلکسی S24 اولترا در بازار هند می‌تواند تهدید بزرگ‌تری برای کوپرتینویی‌ها باشد.

۵۸۵۸

بخش علوم پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.