علمی و پزشکی

این اقدامات را انجام دهید تا آنفولانزا نگیرید

مدیرگروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی از راهکار‌های مقابله با انواع بیماری هالی مُسری است و کرونا و آنفولانزا و … نیز تفاوتی ندارند.

این اقدامات را انجام دهید تا آنفولانزا نگیرید
آفتاب‌‌نیوز :

دکتر علی منصوری بیان کرد: استفاده از ماسک و مایعات تا پرهیز از حضور در اماکن عمومی و خود درمانی راهکار‌های پیشگیری از بیماری‌های مُسری است.

وی، بر پوشاندن دهان و بینی با ماسک برای کاهش ابتلا به آنفلوآنزا تاکید دارد.

وی اضافه کرد: شستشوی مداوم و مکرر دست‌ها (ترجیحاً با آب و صابون و به طریقه صحیح) از دیگر نکاتی است که بر آن تاکید شده است.

دکتر منصوری در ادامه خاطرنشان کرد: نوشیدن آب و مایعات کافی و استراحت کردن، استفاده از دارو‌های ضد ویروسی در صورتی که سیستم ایمنی آسیب پذیری داشته باشید و البته بنا به تشخیص و تجویز پزشک نیز می‌تواند راه گشاء باشد.

بنابر گزارش دانشگاه علوم پزشکی اراک، مدیرگروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان با تاکید بر عدم استفاده خودسرانه دارو‌های آنتی بیوتیک و این توضیح که این دارو‌ها بر روی سرماخوردگی و آنفلوانزا و بیماری‌های ویروسی تاثیری ندارند، گفت: پرهیز و عدم حضور در اماکن عمومی و تجمعات از جمله مواردی است که مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت برای پیشگیری از ابتلا به آنفلوانزا بر آن‌ها تاکید کرده است.

بخش علوم پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.