علمی و پزشکی

این تاکسی‌های پرنده به زودی در آسمان دبی ظاهر می‌شوند/ عکس

به گزارش خبرگزاری دوران خبر، شرکت Joby Aviation اعلام کرد که با دولت دبی به توافق رسیده است تا تاکسی‌های پرنده خود را از سال 2026 در امارات متحده عربی به کار بگیرد. برخی از امور این توافق از سال آینده میلادی آغاز خواهند شد. اگر این برنامه به‌درستی اجرا شود، Joby و دبی برای اولین‌بار در دنیا می‌توانند یک سرویس تاکسی هوایی را راه‌اندازی کنند.

براساس گزارش دیجیاتو، براساس بیانیه‌ای که در وب‌سایت Joby Aviation منتشر شده است، این شرکت با دولت دبی توافقی را امضا کرده تا حق انحصاری عرضه تاکسی‌های پرنده را به مدت شش سال در اختیار داشته باشد. این سرویس از اوایل سال 2026 آغاز به کار خواهد کرد.

این تاکسی‌های پرنده به زودی در آسمان دبی ظاهر می‌شوند/ عکس

تاکسی‌های پرنده به دبی می‌روند

شرکت Joby همچنین توافق‌نامه‌ای را با شرکت Skyports امضا کرده است تا این شرکت چهار جایگاه مخصوص برای پرواز و فرود را برای این تاکسی‌های هوایی در دبی بسازد. Joby می‌گوید تاکنون چند محل ازجمله فرودگاه بین‌المللی دبی، نخل جمیره، دبی مارینا و مرکز شهر دبی را هم به‌عنوان محل‌های نشست و برخاست تاکسی‌های خود شناسایی کرده است.

تاکسی‌های Joby قادر به حمل یک خلبان و حداکثر چهار مسافر خواهند بود. این وسایل نقلیه می‌توانند با حداکثر سرعت 320 کیلومتربرساعت حرکت کنند؛ این یعنی مسافران می‌توانند در عرض 10 دقیقه از فرودگاه بین‌المللی دبی به نخل جمیره بروند. طی این مسیر با خودرو حدود 45 دقیقه طول می‌کشد.

تاکسی پرنده Joby Aviation در ماه نوامبر 2023 به اولین وسیله نقلیه پرنده برقی تبدیل شد که در شهر نیویورک پرواز کرده است. همچنین این شرکت برای اولین‌بار در ماه سپتامبر 2023 محموله‌ای را به‌صورت هوایی برای وزارت دفاع آمریکا جابه‌جا کرد.

شرکت Joby Aviation درحال‌حاضر در بازار بورس نیویورک حضور دارد و تاکنون موفق به جذب سرمایه‌ای 2 میلیارد دلاری شده است. قیمت سهام این شرکت امروز با رشد بالغ بر 6 درصد در حوالی 6.31 دلار معامله می‌شود. ارزش بازار این شرکت حدود 4.39 میلیارد دلار است.

227227

بخش علوم پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.