علمی و پزشکی

این میوه عفونت‌های ویروسی بدن را کاهش می‌دهد

آفتاب‌‌نیوز :

هروقت کسی می‌شنود که سرما خورده اید قطع به یقین به شما توصیه می‌کند که آب لیموشیرین و پرتقال بخورید.

بله درست است و همه ما نیز به اندازه کافی در مورد خواص این دومیوه برای بهبود سرماخوردگی می‌دانیم، اما آیا می‌دانستید که نارنگی، یک رقیب جدی برای ان دوتای دیگر است؟ خیلی‌ها در طب سنتی از نارنگی به عنوان شربت اکسپکتورانت طبیعی یاد می‌کنند. بله همان شربت تلخی که وقتی سرفه هایتان شدید می‌شود، آن را سر می‌کشید و دلتان می‌خواهد هرچه زودتر شما را از شر سرفه نجات دهد.

به واقع، نارنگی خلط آور است و می‌تواند کمک زیادی برای خروج خلط از گلویتان بکند. البته مصرف نارنگی شیرین برای چنین مواقعی توصیه می‌شود، چون نارنگی ترش ممکن است تحریک سرفه را به همراه داشته باشد و شاهد نتیجه عکس باشید.

این میوه خوش خوراک که تقریبا فقط درفصل پاییز مهمان ماست، دارای مقادیر بسیارزیادی ویتامین سی است که درست مثل همه میوه‌های دیگری که به شما توصیه کردیم، هم سیستم ایمنی را تقویت می‌کند، هم به مبارزه عفونت‌های ویروسی می‌آید و هم هیستامین بدن را کاهش می‌دهد.

نارنگی همچنین ادرارآور است و سرگیجه و تهوع که معمولا در دوران سرماخوردگی به سراغمان می‌آید را نیز از بین می‌برد. راستی اگر مثل خیلی‌ها درگیر آنفولانزا هستید، دمنوش نعناع و نارنگی را فراموش نکنید. این دمنوش برای کاهش علایم بیماری بسیاری موثر است. حالا که نگاهتان به نارنگی محترمانه‌تر شده، لطفا این میوه پرخاصیت و خوش خوراک پاییزی را فراموش نکنید.

بخش علوم پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.