اقتصادی

برندی که قرار بود وارد ایران شود، به طور رسمی از خودروسازی خارج شد/عکس

امیرمسعود عابدین: SEAT مخفف “Sociedad Española de Automóviles de Turismo” (شرکت اتومبیل‌های توریسمو اسپانیایی) است. آینده این خودروساز اسپانیایی نامشخص بوده و مقرر شده تا خودروهای فعلی برای چندین سال در تولید باقی بمانند و دیگر جانشینی برای آنها عرضه نشود.
با این حال، Autocar پیش‌بینی می‌کند که به روزرسانی آتی برای هاچ‌بک و استیشن واگن جمع و جور لئون می‌تواند نشان دهنده نابودی SEAT باشد. به عبارت دیگر، گروه فولکس‌ واگن می‌تواند فیس لیفت لئون ۲۰۲۴ را به‌عنوان یک کوپرا بفروشد، اما هنوز چیزی رسمی نیست.

برندی که قرار بود وارد ایران شود، به طور رسمی از خودروسازی خارج شد/عکس

گروه فولکس واگن به شدت در کوپرا سرمایه‌گذاری خواهد کرد. مدیرعامل گروه فولکس‌ واگن از استقبال مشتریان از کوپرا خبر داد، به طوری که سریع‌ترین برند در حال رشد در سراسر اروپا است.

این خبر برای ما ایرانیان کمی متفاوت است؛ چرا که قرار بود با آزاد شدن واردات خودرو برخی از خودروهای سئات مثل آتکا، ایبیزا، اوکتاویا و…، توسط شرکت پارس ساتر هوشمند به بازار ایران وارد شود. اما با اعلام این خبر، تصمیمات اخیر برای واردات، مبهم و نامعلوم خواهند شد.

بیشتر بخوانید:

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در دوران خبر مراجعه کنید.

227227

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.