علمی و پزشکی

بسیاری از مشکلات روحی، روانی و رفتاری با «نماز» حل می‌شود

معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌ها ترویج نماز در میان زندانیان و مراکز اصلاحی‌وتربیتی را اولویت جدی برنامه‌های فرهنگی دانست و گفت: معتقدم بسیاری از مشکلات روحی، روانی و رفتاری با نماز حل می‌شود برهمین اساس هم در ترویج نماز و مفاهیم آن در زندان‌ها همواره فعال خواهیم بود.

به گزارش دوران خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، نشست «ستاد اقامه نماز» سازمان زندان‌ها امروز، ۸ اردیبهشت‎ ماه با حضور معاونین و جمعی از مدیران ستادی برگزار شد.

در این جلسه ابراهیمی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان با بیان اینکه امروز شاهد اقدامات مثبت در حوزه ترویج نماز در زندان‌های کشور هستیم، گفت: هر اقدامی در حوزه نماز باید به تحول‌گرایی درونی انسان ختم شود تا شاهد افزایش حسنات و امر به معروف باشیم. بنابراین کار در این حوزه را باید فراتر از دستورالعمل‌ها دانست و با تعهد به سمت اجرای آن رفت.

وی تأکید کرد: درحوزه زندان‌ها اجرای برنامه‌های فرهنگی باید در امتداد و جزئی از نماز باشد تا اصلاح، تربیت و بازاجتماعی‌شدن زندانی محقق شود. اقدامات حول ترویج نماز در زندان‌ها قابل تقدیر است و همچنان هم باید تقویت شود.

همچنین ضیایی‌فرد معاون سلامت، اصلاح و تربیت سازمان زندان‌ها نیز ترویج نماز در میان زندانیان و مراکز اصلاحی‌وتربیتی را اولویت جدی برنامه‌های فرهنگی دانست و افزود: معتقدم بسیاری از مشکلات روحی، روانی و رفتاری با نماز حل می‌شود برهمین اساس هم در ترویج نماز و مفاهیم آن در زندان‌ها همواره فعال خواهیم بود.

در این جلسه موضوعات و مصوبات برنامه‌های فرهنگی با محوریت نماز برای اجرا در سطح ادارات و زندان‌های سراسر کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

انتهای پیام