اقتصادی

بیش از ۲۸۰۰ تن خارک و رطب از نخیلات حمیدیه برداشت می‌شود

دوران خبر/خوزستان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان حمیدیه از پیش بینی برداشت بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ تن رطب و خارک در این شهرستان خبر داد و گفت: تاکنون حدود ۳۰۰ تن خارک و رطب از نخلستان‌های حمیدیه برداشت شده است.

مصطفی عبیاوی در گفت‌وگو با دوران خبر، با اشاره به برداشت خارک و رطب در شهرستان حمیدیه اظهار کرد: تاکنون حدود ۳۰۰ تن معادل بیش از ۱۰ درصد از محصول خارک و رطب نخلستان‌های حمیدیه برداشت و روانه بازار شده است.

وی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان شهریورماه ۲ هزار و ۸۰۰ تن رطب و خارک از نخلستان‌های حمیدیه برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان حمیدیه گفت: حدود ۳۰۸ هکتار از اراضی شهرستان حمیدیه به نخلستان‌ها اختصاص دارد که از این میزان حدود ۲۶۴ هکتار بارور و ۴۴ هکتار غیر بارور هستند.

عبیاوی عنوان کرد: ۵۰ درصد از نخیلات این شهرستان به رقم استعمران، ۴۰ درصد به رقم برحی و ۱۰ درصد نیز به ارقام کبکاب، گنتار و مجول اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد خارک و رطب به صورت تازه خوری در شهرستان مصرف می‌شود، خاطرنشان کرد: برداشت این محصول تا شهریورماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.