حوادث

تلفات آتش‌سوزی‌های جنگلی در شیلی به ۱۳۱ نفر رسید

به گفته مقامات محلی شیلی، شمار قربانیان آتش‌سوزی جنگل‌ها در بخش‌های مرکزی و جنوبی این کشور به ۱۳۱ نفر افزایش یافته است.

به گزارش دوران خبر، مقامات شیلی در بیانیه ای اعلام کردند آتش سوزی های جنگلی در شهرهای «والپارایسو» و «وینیا دل مار» ادامه دارد.

این بیانیه خاطرنشان کرد: تلاش ها برای اطفای آتش سوزی از هوا و زمین به طور بی وقفه ادامه دارد.

«ماکارنا ریپامونتی»، شهردار وینیا دل مار به خبرنگاران گفت که آنها با یک فاجعه بی سابقه دست و پنجه نرم می کنند و تخمین می زند که نزدیک به ۳۰۰ نفر ناپدید شده اند.

در حالی که تلاش‌های آواربرداری در مناطق ویران شده در آتش ادامه دارد، هزاران نفر در شهر «سانتیاگو»، پایتخت این کشور جمع شدند تا در کمپین‌های امدادی شرکت کنند.

به گزارش آناتولی، مقامات شیلی در بیانیه ای اعلام کردند حدود ۲۰ هزار هکتار زمین تنها در سه روز گذشته به خاکستر تبدیل شده است.

این آتش‌سوزی‌ها روز جمعه شدت گرفت و اکنون دو شهر ساحلی محبوب برای گردشگران را تهدید می‌کند.

ویدئوهای منتشر شده مناطق حادثه دیده را نشان می‌دهد که در آتش‌ می‌سوزند.

گفته می‌شود که ۱۶۵ آتش سوزی در سراسر شیلی شعله ور شده است و تخمین زده می شود که حدود ۱۴ هزار خانه تنها در مناطق وینیا دل مار و «کیلپوئه» آسیب دیده اند.

بسیاری از افراد دارایی و وسایل خود را در این آتش‌سوزی ها از دست داده‌اند.

همچنین وزارت بهداشت شیلی یک هشدار بهداشتی در والپارایسو اعلام کرده است. این وزارتخانه خواستار ایجاد بیمارستان‌های صحرایی نیز شده است.

این وزارتخانه در همین بیانیه اعلام کرده است دانشجویان پزشکی نزدیک به پایان تحصیلات خود برای کمک به کاهش فشار بر کادر درمان استخدام خواهند شد.

دولت شیلی از مردم خواسته است به مناطق آسیب دیده از آتش سوزی سفر نکنند.

به گزارش رویترز، اگرچه آتش‌سوزی‌های جنگلی در طول تابستان نیمکره جنوبی غیرمعمول نیستند، اما مرگبار بودن این آتش‌سوزی‌ها برجسته است و آنها را به بدترین فاجعه ملی این کشور از زمان زلزله سال ۲۰۱۰ که در آن حدود ۵۰۰ نفر کشته شدند، تبدیل می‌کند.

در همین حال، سال گذشته در پی موج گرما بی سابقه در شیلی حدود ۲۷ نفر جان باختند و بیش از ۴۰۰ هزار هکتار از اراضی نیز تحت تاثیر قرار گرفتند.

انتهای پیام

کارگروه خبری مقالات حوادث

نویسنده حوادث با توانایی انتقال احساسات و امواج رویدادها به خوانندگان هستم. از طریق زبان زنده و روان، مخاطبان را در قلب رویدادها قرار می‌دهم.