اجتماعی

جهاد بارزترین شاخصه حضرت علی ابن باقر(ع) است

جهاد بارزترین شاخصه حضرت علی ابن باقر(ع) است

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان تأکید کرد که جهاد بارزترین شاخصه حضرت علی ابن باقر علیه‌السلام است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، همایش پیش‌‌‌‌‌کنگره حضرت علی بن باقر علیه‌السلام با حضور استادان، محققان و دانشجویان در تالار غیاث‌الدین جمشید کاشانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان برگزار شد.

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان در این همایش گفت: جهاد بارزترین شاخصه حضرت علی ابن باقر علیه‌السلام است.

ماشاالله صدیقی عنوان کرد: در بین امامزادگانی که با عطر وجود خود ایران اسلامی را معطر کرده‌اند چهار شخصیت از شاخص‌ترین آنها شناخته شده‌اند که حضرت علی ابن باقر علیه‌السلام، حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حضرت احمد بن موسی علیه‌السلام و حضرت عبدالعظیم حسنی علیه‌السلام چهار شخصیت شاخصی هستند که به ایران هجرت کرده‌اند.

وی متذکر شد: وجه مشترک این چهار امامزاده در شاخصه‌های بصیرت و بینایی، ولایتمداری، ذوب در ایمان، هجرت، جهاد در راه خدا، آزمایش‌های الهی، شهادت و مقام صداقت است.

مدیر فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان تشریح کرد: حضرت علی ابن باقر علیه‌السلام سفیر جهاد تبیین بود و حضرت امام باقر علیه‌السلام هزینه این جهاد را با شهادت ایشان پرداخت.

صدیقی افزود: جهاد اصغر و جهاد اکبر زیر بنای فکری و عملی جهاد تبیین حضرت علی بن باقر علیه‌السلام بود.

در این همایش که به مدت دو ساعت به طول انجامید عبدالرضا مدرس‌زاده درباره حضرت علی بن باقر علیه‌السلام در آیینه شعر و ادب فارسی و محمد ناصحی در رابطه با نقش هجرت معصومین و امامزادگان در شکوفایی تمدن و اندیشه اسلامی سخنرانی کردند.

تیم خبری اجتماعی

پژوهشگر جامعه‌شناسی با تمرکز بر تحولات جمعیتی و تأثیر آنها بر ساختار اجتماعی.