حملات موشکی سنگین مقاومت به شهرک‌های صهیونیست‌نشین

به گزارش دوران خبر مقاومت لبنان اعلام کرد: در راستای حمایت از ملت و مقاومت غزه، امروز (یکشنبه) پایگاه صهیونیستی «المرج» را با توپخانه هدف قرار دادیم.

به نقل از دوران خبر در این راستا رسانه‌های عبری گزارش دادند بیش از ۱۵ موشک از جنوب لبنان به شهرک «مرگلیوت» در منطقه «اصبع الجلیل» در شمال اراضی اشغالی شلیک شد.

طبق گزارش سما، صدای انفجارهایی در شهرک مرگلیوت شنیده شد.

روزنامه یدیعوت آحارونوت نیز نوشت: حملات حزب‌الله به شهرک‌های شمالی درحال افزایش است و موشک‌هایی سنگین‌تر شلیک می‌شود.

همچنین رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گزارش داد: حزب‌الله درگیری را تشدید کرده و سامانه گنبد آهنین در مقابل پهپادهای این حزب مفید عمل نمی‌کند.

مدیرکل شهرک «کریات شمونا» نیز اعلام کرد: تنها چند موشک برکان دیگر لازم است تا دیگر هیچ چیزی از این شهرک باقی نماند.

از سوی دیگر، ارتش رژیم صهیونیستی از حملاتی به مناطق «قانا» و «برعشیت» و شهرک «حولا» در جنوب لبنان خبر داد.

از زمان آغاز جنگ غزه مرزهای لبنان و اراضی اشغالی نیز شاهد تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی است. حزب‌الله لبنان بر توقف جنگ غزه به عنوان شرط خود برای توقف حملاتش علیه رژیم صهیونیستی تاکید کرده است.

حملات حزب‌الله لبنان که در حمایت از مقاومت غزه و پاسخ به حملات رژیم اشغالگر به غیرنظامیان در جنوب لبنان انجام می‌شود، به کابوسی برای شهرک‌نشینان صهیونیست تبدیل شده است که چند ماهی است از ترس، از مناطق شمال اراضی اشغالی فرار کرده‌اند.

به گفته رسانه‌های عبری ده‌ها شهرک در شمال اراضی اشغالی به دلیل حملات حزب‌الله تخلیه شده و این مناطق شبیه شهر ارواح شده است. ساکنان شهرک‌های شمال می‌گویند کابینه نتانیاهو آن‌ها را به حال خودشان رها کرده است و فکری برای حل بحران مناطق شمالی نمی‌کند.

۳۱۱۳۱۱