حکایت «سیاهچاله و… » در کتابفروشی‌ها

«سیاهچاله یا دو سیم لُخت و چند داستان دیگر» نوشته هامون قاپچی به تازگی راهی بازار کتاب شده است.

به گزارش دوران خبر، هامون قاپچی، نویسنده فیلمنامه و کارگردان نمایش‌هایی همچون «تبخال»، مونولوگ «دویست و سی و هفتمین» و «حسن بدری برنده خوشبخت یک عدد مزدا ۳» در دومین همکاری خود با انتشارات افراز مجموعه داستان کوتاه با نام «سیاهچاله یا دو سیم لُخت و چند داستان دیگر» را منتشر کرد. 

 او با مجموعه داستان کوتاه اولین اتوبوس در سال ۸۹ نامزد دریافت جوایزی همچون جایزه کتاب فصل و اصفهان بوده است.

در این مجموعه داستان آثاری مانند «سیاهچاله»، «روزی که دیر نیست»، «هتل اینترنشنال»، «کَمَنتا»، «عامل کُشتار» و «خرس من استالین» را می‌خوانید.

هامون قاپچی در تازه‌‎ترین فعالیت خود نمایشنامه «حکایت سربازِمُرده»بر اساس یک شعر از برتولت برشت را نوشته و کارگردانی می‎‌کند.

در بخشی از داستان «سیاهچاله» می‌خوانیم: «هر کدام می‌‎خواهد آن یکی بمیرد، اما از دیدن مُرده می‌ترسند. از آن چشم‌های وَق‌زده هنگام مرگ که از آن انتظار خوشبختی نمی‌رود. چشمی که انگار هیچ وقت باز نبوده و هیچ گل و بوته و چمنی را ندیده است. خندقی ‎همه‎ دنیا را دیده اما از تلویزیون. رقص دسته جمعی میمون‌ها، کاوش نجوم‎گران در اخترک‌هایی که سیزده میلیارد سال نوری با زمین فاصله دارند، سریال‌های کُره‌ای، بلندترین درختان جهان در آمازون، تصویر انفجار بمب اتم در ناکازاکی، تصویر خندان رزمندگان در صفوف بی‌انتهای لشکر برای در آغوش کشیدن مرگ…»

انتهای پیام